Licealiści z Andrychowa szóstą szkołą w Polsce w siatkówce

Sport, Wiadomości, 19.06.2017 10:00, a
Siatkarze LO Andrychów wywalczyli w ostatnich miesiącach tytuł mistrza powiatu wadowickiego i mistrza Małopolski, a w nagrodę pojechali na finał ogólnopolski w Ostródzie.

Pierwszego dnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego rozegrali cztery mecze w grupie. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna ACE Augustów, ale tego spotkania po wielu kontrowersyjnych decyzjach sędziego nie udało się wygrać (porażka 1-2). Następnym przeciwnikiem był zespół ZSZ Nasielsk. Andrychowianie z łatwością wygrali 3-0. Potem zawodnicy z Andrychowa przegrali w trzech setach z ZSS-72 Warszawa., a na koniec pierwszego dnia pokonali 3-0 zespół z Olsztyna.

W drugim dniu zmagań andrychowianie  rozpoczęli od dwóch porażek 1-2 z VII LO SMS Kalisz i I LO Kędzierzyn-Kożle. Jednak dwa zdobyte punkty pozwoliły na zajęcie 4 miejsca w grupie. W walce o awans do pierwszej „szóstki” siatkarze z LO Andrychów zagrali z trzecią drużyną grupy B - VII LO Olsztyn.

Wygrali i w kolejnym etapie stoczyli mecz o piąte miejsce w turnieju ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu. Zawodnicy SMS okazali się jednak zbyt trudnym przeciwnikiem dla naszych siatkarzy – andrychowianie przegrali i zakończyli udział w turnieju na 6 miejscu.

To jednak ogromny sukces młodej andrychowskiej kadry, której skład w połowie stanowią uczniowie klas pierwszych!

Skład LO Andrychów: Jakub Bochenk, Kacper Pstrowski, Filip Kopaczewski, Tymoteusz Ściga, Dawid Sokołowski, Adrian Miarka, Bartek Smolec, Dawid Wykręt, Maciek Kułaga, Aleksander Rupik, Bartek Rusinek, Jakub Gużyński i Michał Małysiak

Trener: Paweł Kopaczewski, drugi trener: Roman Rupik.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.