Jeżdżę z głową również w gminie Wieprz. Rekordowa liczba uczestników

Region, Andrychów, Sport, Wiadomości, 25.01.2018 16:10, PG
Jeżdżę z głową również w gminie Wieprz. Rekordowa liczba uczestników

W sobotę (20.01.) na stoku narciarskim CZARNY – GROŃ w Rzykach rozpoczęto tegoroczną edycje, corocznie realizowanego przez gminę Wieprz i województwo małopolskie, projektu nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową”.

W tym roku w projekcie bierze udział rekordowa grupa 162 uczniów klas III ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Wieprz. Wyjazdy na stok narciarski organizowane są w weekendy. Z uwagi na dużą liczbę uczestników nauka jazdy odbywa się w systemie dwuzmianowym.

Młodzież podzielona została na grupy do 12 uczniów w każdej. Łącznie przewidziano 7 wyjazdów na stok narciarski, obejmujących 20 godzin zajęć z instruktorem.

Nauka rozpoczyna się od przymierzania sprzętu oraz pogadanek z instruktorami. Potem pozostaje już najlepsza część poświęcona nauce jazdy. W ramach projektu uczniowie zapewniony mają przewóz na strok, sprzęt narciarski, karnety, gorącą herbatę na stoku, opiekę wychowawców oraz profesjonalną kadrę instruktorów. Realizacja tak dużego założenia nie byłaby możliwa bez wsparcia samorządu województwa, który przeznaczył na ten cel kwotę 40.200,00 zł. Największy jednak wkład do projektu wniesie gmina Wieprz. Kwota zabezpieczona na ten cel w budżecie gminy wynosi 70.200,00 zł. Wkład własny rodziców wynosi 100 zł. od dziecka.

Zdaniem Małgorzaty Chrapek - wójta gminy Wieprz - nie są to duże wydatki w porównaniu do korzyści jakie niesie za sobą realizacja projektu. Popularyzacja zdrowego stylu spędzania wolnego czasu, poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów to korzyści, które przy dzisiejszym trybie spędzania wolnego czasu są bezcenne. Systematyczna realizacja zajęć pozalekcyjnych: nauki jazdy na nartach, nauki pływania, gimnastyki korekcyjnej, organizacja Szkolnych Klubów Sportowych w każdej szkole sprawia, że uczniowie opuszczając mury szkoły podstawowejnie odstają umiejętnościami od swoich rówieśników z innych szkół, a oferta skierowana do każdego zainteresowanego uczniami powoduje, że niejednokrotnie te umiejętności są wyższe. Dowodem tego jest choćby wzrastająca liczba stypendiów sportowych.

Projekt „Jeżdżę z głową” jest również realizowany przez gminę Andrychów.


INFORMACJA PRASOWA


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›