Igrzyska szczypiornistów – emocji nie brakowało

, Sport, Wiadomości, 23.04.2018 19:50,
Powiatowy Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej za nami. Emocji nie brakowało. Drużyny walczyły do końca. Zwycięzcy teraz będą reprezentować powiat wadowicki w półfinałach wojewódzkich.
Igrzyska szczypiornistów – emocji nie brakowało

Igrzyska rozgrywane były w kategorii dziewcząt i chłopców urodzonych w latach 2002 – 2004. Chłopcy walczyli o zwycięstwo w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Wadowicach. Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym”. Wśród szczypiornistów najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Przytkowicach w składzie: Maciej Doktor, Mariusz Janik, Filip Kaniewski, Wiktor Knapczyk, Igor Kołodziejczyk, Kacper Maniek, Jakub Mocała, Mieczysław Paluch, Wiktor Skurzyński, Robert Zwierz i Bartłomiej Żmija.

W gronie dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Zakrzowie w składzie: Barbara Bąk, Karolina Kotula, Emilia Kruk, Małgorzata Kwartnik, Katarzyna Leśniak, Zuzanna Łazarko, Wiktoria Nowak, Wiktoria Piętoń, Sandra Sargan, Kaja Stanowska, Wiktoria Śpiewla i Magdalena Zaremba. Szczypiornistki swoje zawody rozegrały w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach.

Teraz zwycięskie drużyny będą walczyły w półfinałach wojewódzkich. Kto wie, może uczniowie z naszego powiatu staną się potęgą w piłce ręcznej? - Bez wątpienia zainteresowanie piłką ręczną wzrasta. W szkołach „szczypiorniak” to podstawowa gra zespołowa – wyznaje Jan Szewczyk, koordynator do spraw sportu w Powiecie Wadowickim.


Wyniki końcowe - chłopcy:

  1. Szkoła Podstawowa w Przytkowicach

  2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach

  3. Zespół Szkół Samorządowych w Zagórniku

  4. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

Wyniki końcowe - dziewczęta:

  1. Szkoła Podstawowa w Zakrzowie

  2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni

  3. Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach

  4. Zespół Szkół Szkolno-Przedszkolnych w Tomicach
INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›