Fijałek z Prudlem wywalczyli srebro w Norwegii

Sport, Wiadomości, 03.07.2011 16:00, (red)
Siatkarz plażowy z Andrychowa na fali wznoszącej. W niedzielę (3.07) Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem zagrali w finale zawodów z cyklu World Tour.

W półfinale turnieju w Stavanger (Norwegia) Grzegorz Fijałek z Andrychowa i Mariusz Prudel z Rybnika pokonali 2-0 norweską parę Skarlund/Spinnangr i w niedzielę po południu zagrali o złoto z Brazylijczykami Marcio Araujo i Ricardo Santosem.

Niestety, tym razem nie udało się wygrać. Polacy łatwo meczu jednak nie oddali, co widać z zapisu przebiegu  setów. Ostatecznie przegrali w dwóch setach i zdobyli srebny medal.

Fijałek/Prudel - Araujo/Santos [NA ŻYWO]

I set: 8-13, 14-18, 18-21

II set: 4-7, 7-11, 11-13, 15-15, 17-18, 20-20, 22-24

Sukces i tak jest jednak olbrzymi. Polski duet siatkarzy plażowych po raz pierwszy w historii zagrał w finale tak prestiżowej imprezy. Do tej pory ich największym sukcesem było 3 miejse wywalczone przed rokiem w podobnych zawodach w Marsylii.

2010 rok jest bardzo udany dla Fijałka i Prudla. Od początku sezonu zwykle zajmują miejsca tuż za podium kolejnych zawodów z cyklu Word Tour. Niedawno zajęli 5 miejsce na mistrzostwach świata w Rzymie.

Jedno jest pewne - andrychowianin Grzegorz Fijałek to siatkarz klasy światowej i z pewnością udowodni to jeszcze wiele razy.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

huculek, 04.07.2011 14:45

BRAWO dla tak slawnego Andrychowianina !!!!!!!!!

xp34, 04.07.2011 08:19