Duży finał - wadowicki, mały - andrychowski

, Sport, Wiadomości, 20.03.2017 11:40, a

W młodzieżowej siatkówce chłopców najlepszy jest Andrychów, ale wśród dziewcząt - Wadowice..

Duży finał - wadowicki, mały - andrychowski

 

W Wadowicach rozegrany został finalowy turniej w siatkówce uczennic szkół ponadgimnaznalnych. W rywaliuzacji wzięły udział najlepsze drużyny z powiatu wadowickiego, ale finał to była już sprawa wadowicka: siatkarki „Gimpla” pokonały koleżanki z „Ekonomika”.Pierwszy set finału nie zwiastował, że w tym spotkaniu mogą nas czekać jakiekolwiek emocje. Siatkarki z 1 LO w Wadowicach wygrały gładko 25:14, a w drugiej partii prowadziły już 14:8. „Ekonomik” nie dał jednak za wygraną i sensacyjnie doprowadził do wyrównania 20:20. Zanosiło się na niespodziankę. Wtedy jednak Małgorzata Stopyra, opiekunka zespołu „Gimpla” i zarazem trenerka siatkarek Skawy Wadowice, poprosiła o czas. Po nim jej podopieczne przejęły inicjatywę na parkiecie i zwyciężyły 25:22, awansując tym samym do etapu rejonowego.

Na najniższym stopniu podium stanęły siatkarki LO w Andrychowie, które w „małym finale” pokonały andrychowską „Jedynkę”.Zawody zorganizował Powiat Wadowicki w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

 

 

 

 

źródło: Starostwo Powiatowe Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›