Co za mecz! Co za emocje w.... lidze orlików [FOTO]

Sport, Wiadomości, 14.06.2016 20:24, a

Takich emocji na meczu najmłodszych piłkarzy chyba nikt się nie spodziewał. Andrychów kontra Brzeźnica. Zobaczcie o co chodzi.

We wtorek (14.o6) odbył się mecz piłkarskiej Ligi Orlików: Beskid II Andrychów vs Akademia Piłkarska Wisła-Brzeźnica.

Na finiszu rozgrywek w lidze orlików podokręgu wadowickiego sytuacja jest taka, że drużyna z Brzeźnicy jest liderem i ma 42 punkty, a drugi Beskid I Andrychów ma 39 pkt.

We wtorek niżej notowany zespół Beskid II Andrychów podejmował lidera z Brzeźnicy. Andrychowianie nie byli faworytem, ale wygrali 4-2, ułatwiając tym samym kolegom z "pierwszego" Beskidu awans na pierwsze miejsce i zwycięstwo w Lidze Orlików w tym sezonie. Jak to możliwe? Beskid I Andrychów gra jeszcze zaległy mecz z ostatnią w tabeli Sosnowianką. Jeśli wygra (co jest bardzoi prawdopodobne) wskoczy na pierwsze miejsce (ma lepszy bilans z Brzeźnicą) i zapewni sobie tytuł mistrza!

We wtorek emocji w Andyrchowie było mnóstwo. W drużynie Akademii Piłkarskiej Wisła-Brzeźnica grali o rok starsi zawodnicy (rocznik 2005), a i tak Beskid w pięknym stylu wygrał mecz.

Niesamowity był również doping kibiców. Rodzice pozdzierali gardła ciesząc się z kolejnych bramek, natomiast rok starsi koledzy, grający w kolejnym składzie wykrzykiwali przyśpiewki Beskidu.

Oglądając mecze 11-latków można poczuć się jak na spotkaniu ekstraklasy. Świetne strzały, podania oraz serce do gry, to trzy cechy które dzisiaj były domeną młodych piłkarzy z Andrychowa.

ZOBACZ: galeria zdjęć

W pierwszej połowie 2:0 prowadziła ekipa Wisła-Brzeźnica, natomiast w drugiej połowie Beskid wziął się do pracy i najpierw wyrównał w 30 minucie na 2:2, a następnie dobił przeciwników dwoma kolejnymi bramkami pod koniec spotkania.

Trenerem młodzików jest Jan Witkowski, który cały czas nadzorował grę swoich podopiecznych, udzielał cennych wskazówek i cieszył się razem z młodymi piłkarzami Beskidu.