Beskid wygrał z Hutnikiem. Fantastyczne widowisko w Andrychowie [FOTO]

Sport, Wiadomości, 15.11.2014 16:30, a

Piłkarze Beskidu po pełnym emocji meczu pokonali wyżej notowanego Hutnika i przeskoczyli go w tabeli. Działo się także na trybunach.

Beskid Andrychów - Hutnik Nowa Huta 3:1 (2:0)

Dawid Rupa 4', Michał Adamus 16', 74' - Krzysztof Świątek 83'

Beskid: Kurzyniec – Piszczek, Jurczak, Kapera, Klimczyk – Adamus, Kaczmarczyk, Ł. Rupa (Słupski 89'), Moskała (Święs 95') – Pająk (Burski 95'), D. Rupa (Karcz 91').

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU BESKID ANDRYCHÓW - HUTNIK NOWA HUTA

Początek meczu należał do andrychowian, którzy rozpoczęli strzelanie już w 4. minucie. Dawid Rupa urwał się obrońcom na prawym skrzydle i z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Po upływie kwadransa było już 2:0. Tym razem w polu karnym odnalazł się najlepiej Michał Adamus, płaskim strzałem podwyższając rezultat.

Goście w początkowej fazie meczu sprawiali wrażenie, jakby rozpoczęli już zimową przerwę w rozgrywkach. Próbowali budować akcje od tyłu, ale brakowało im dokładności. W pierwszej części bramka Beskidu poważniej zagrożona była właściwie tylko raz, gdy Michał Kurzyniec z trudem wyjął piłkę spadającą mu za kołnierz po sprytnym strzale z ponad 20 metrów. Od 38. minuty przyjezdni musieli radzić sobie w osłabieniu, bo z boiska wyleciał jeden z nowohucian (za dwie żółte kartki).

W drugiej odsłonie Beskid nadal prezentował się bardzo dobrze i kolejne gole były tylko kwestią czasu. Wreszcie Dawid Rupa zakręcił obrońcami Hutnika w polu karnym, strzelił z 10 metrów, ale golkiper gości instynktownie wybił piłkę. Wobec dobitki Michała Adamusa był już jednak bezradny i andrychowianie prowadzili 3:0.

Hutnika stać było w tym meczu tylko na gola honorowego, ale za to przedniej urody. Krzysztof Świątek pociągnął z futbolówką wzdłuż linii pola karnego i popisał się bardzo precyzyjnym strzałem tuż pod poprzeczkę.