Beskid przegrał z Garbarnią

Sport, Wiadomości, 24.04.2010 19:04, ks
Trzecioligowi piłkarze Beskidu Andrychów przegrali w sobotnim meczu (24.04) z Garbarnią Kraków 1-3 (1-2). W rozwinięciu nagrania z "bramkowych" akcji.

Beskid nie ma w tym sezonie sposobu na drużynę z Krakowa. Jesienią przegrał w Krakowie 2-5, a w sobotę (24.04) - przed własną publicznością 1-3.

Miłe złego początki dla andrychowian. Zaczęło się od ich ofensywy i od gola Artura Czarnika w 9 min dla Beskidu, ale później do siatki trafiali już tylko krakowianie. Dwa razy do przerwy i raz w drugiej połowie.

Gospodarze tylko przez ok. 20 min nadawali ton wydarzaniom na boisku. Często atakowali, dużo w tym czasie strzelali. W 9 min objęli prowadzenie. Wydaje się, że przełomowa okazała się akcja Garbarni z 33 minuty, kiedy sędzia podyktował karnego dla krakowian. „11” bez problemu na wyrównującego gola zamienił Łukasz Szewczyk.

33 minuta, Garbarnia wyrównuje z rzutu karnego.

Goście poszli za ciosem i od tej pory często przebywali na połowie Beskidu. W efekcie w 42 min Garbarnia zdobyła drugiego gola – tym razem po strzale Mariusza Stokłosy. Jeszcze przed przerwą krakowianie mieli dwie kolejne bardzo groźne okazje.

W II połowie andrychowianom nie udało się zdominować przeciwników, którzy umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki i przeprowadzali szybkie kontrataki. Gra była raczej wyrównana, ale ze wskazaniem na gości, którzy w 74 min strzelili trzeciego gola (Krzysztof Kalemba).

A tak Garbarnia zdobyła drugiego gola w 42 minucie

Beskid Andrychów - Garbarnia Kraków 1-3 (1-2)

1-0 Artur Czarnik 9, 1-1 Łukasz Szewczyk 33 (z rzutu karnego), 1-2 Mariusz Stokłosa 42, 1-3 Krzysztof Kalemba 74
Widzów 900
Beskid: Jacek Felsch - Tomasz Kaczmarczyk, Roland Walczak, Dawid Panek, Jakub Adamus, Dariusz Chowaniec, Mariusz Sobala, Artur Czarnik (79 Mariusz Błachut), Dariusz Fryś, Przemysław Knapik.

Garbarnia: Żylski - Małota, Szewczyk, Pluta, Schacherer - Kosowicz, Przeniosło (75 Kuźma), Kalemba, Chodźko (89 Juraszek) - Praciak (75 Wojciechowski) Stokłosa (68 Jamka).

W trakcie meczu wśród kilkuset kibiców na stadionie Beskidu zbierano pieniądze na leczenie Arkadiusza Kukuły, piłkarza Beskidu, który w poprzednim meczu doznał poważnej kontuzji, która najprawdopodobnie oznacza koniec jego kariery piłkarskiej. Udało się zebrać ponad 1800 zł.

kamil, 25.04.2010 14:04

karny ewidentnie wydrukowany, ale i bez niego porażka wygląda na zasłużoną...

lukas, 25.04.2010 09:37

nie jestem specjalistą ale na tym filmie widać, że ten karny jest trochę udawany. Biedny zawodnik Garbarni upadł z sił i się przewrócił po zetknięciu z naszym zawodnikiem

maly, 25.04.2010 07:25

byłem na chwilę w drugiej połowie\\Nie za dobrze do wyglądało. Beskid ma szczupłą kadrę, na ławce widziałem same dzieciaki, widać było że trener nie za bardzo ma kogo zmienić

ciaho78, 25.04.2010 00:19