Andrychowianie reprezentowali Małopolskę na Mistrzostwach Polski

Sport, Wiadomości, 19.06.2019 14:23, INFORMACJA PRASOWA
W dniach 14-17 czerwca w Sulechowie odbył się Finał Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. W turnieju wzięli udział mistrzowie poszczególnych województw. Województwo Małopolskie reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie, która godnie reprezentowała nasze województwo i wywalczyła 11 miejsce w Polsce.

-16 Łódzkie, Wielkopolskie, Lubelskie, Zachodnio-pomorskie, Świętokrzyskie

Wyróżnionym zawodnikiem drużyny z Andrychowa został Mateusz Mizera. Bardzo dobrą dyspozycję przez cały turniej zaprezentowali również Kamil Bodzek, Jakub Budka, Wiktor Bylica. Udział w mistrzostwach Polski to zasługa klas sportowych o profilu piłki siatkowej, Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz klubu sportowego MKS Andrychów, do którego uczęszczali uczniowie. Wspomnijmy jeszcze, że dokładnie 3 lata temu klasa sportowa rocznik 2000 zdobyła 5 miejsce w Polsce.

Skład zespołu: Mateusz Mizera, Jakub Budka, Wojciech Charaszkiewicz, Kamil Bodzek, Olaf Grzybek, Dawid Pochłopień, Bartłomiej Żydek, Mateusz Chamera,Wiktor Bylica, Miłosz Mazgaj,Jakub Bargiel, Wojtek Dendys

Opiekun/trener: Piotr Trojak