13-letni tenisista MKS Andrychów wygrywa turniej w Poznaniu [FOTO]

Sport, Wiadomości, 28.11.2018 15:30, DK
Igor z Andrychowa wygrywa turniej tenisowy w Poznaniu!

W drugiej połowie listopada w Poznaniu odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w kategorii U 14.

Jak relacjonuje wiceprezes MKS Andrychów Wojciech Walusiak: 13-letni tenisista Igor Kubalka reprezentujący MKS Andrychów rozpoczął rywalizację od drugiej rundy, od pojedynku z zawodnikiem z Kostrzyna Adrianem Stasiakiem, pokonując go 6:2 6:3. W kolejnej rundzie czekał na niego zawodnik z Warszawy Adrian Smater. Po prawie dwugodzinnym boju nasz zawodnik pewnie wygrał 6:4 6:3. Najskuteczniejszą bronią okazał się perfekcyjny serwis Igora , który ustawiał grę przy własnym podaniu”

W kolejnym dniu, w półfinale, na Igora turnieju czekał rozstawiony z nr 7 Kacper Królikowski ze Szczecina. Pierwszy set był bardzo wyrównany, obaj zawodnicy walczyli na pełnych obrotach. W decydujących gemach pierwszego seta skuteczniejszy okazał się jednak Igor. Natomiast w drugim secie Igor przejął kontrolę nad grą i wygrał seta zdecydowanie 6:4 6:1.

Po krótkim odpoczynku rozegrany został finał turnieju, z przedstawicielem gospodarzy Hugo Kwaśniewskim z AZS Poznań. Hugo od pierwszych piłek przyjął taktykę ataku na 100%, co zmuszało Igora do obrony. Ostra walka spowodowała, że po prawie godzinnej walce, o wyniku w pierwszym secie zdecydował tiebrak, niestety na korzyść Hugo. Drugi set, po zaciętej walce wygrał Igor i doprowadził do walki w trzecim secie. Trzygodzinny pojedynek wygrywa ostatecznie Igor 6:7 7:5 6:3.

Równolegle rozgrywał się turniej deblowy, gdzie Igor wraz ze swoim klubowym partnerem Andym Allenem osiągnęli także finał imprezy, zajmując 2 miejsce, przegrywając mecz finałowy po fascynującej walce wynikiem 6:7 5:7.

Zawodnicy MKS Andrychów zdominowali turniej w Poznaniu! Jest to trzeci wygrany turniej OTK Igora w tym roku w kategorii U 14. Po BYTOMIU i ŁOMŻY przyszła teraz kolei na POZNAŃ.

xxx

To nie koniec sukcesów młodego tenisisty MKS. We wtorek (27.11) Igor wygrał kolejny turniej w singlu oraz deblu w mocno obsadzonym turnieju w Warszawie.

źródło: MKS Andrychów

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.