Wysyp inwestycji w Andrychowie. Wybory powinny być co roku

, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 18.07.2018 21:00, PG

Drogi, baseny, chodniki, boiska – co jeszcze wybuduje się w ostatni rok tej kadencji?

Wysyp inwestycji w Andrychowie. Wybory powinny być co roku

Na przykładzie Andrychowa można stwierdzić, że dla mieszkańców najlepiej by było gdyby wybory samorządowe odbywały się co roku. W tegorocznym budżecie gminy na inwestycje zarezerwowano 52 mln zł - to absolutny rekord w skali ostatnich kilku kadencji. W ostatnim czasie mamy duży "wysyp" rozpoczętych budów, podpisanych umów i rozstrzygniętych przetargów - począwszy od budowy krytej pływalni na osiedlu, rozbudowy strefy ekonomicznej aż do przebudowy ul. Włókniarzy w Andrychowie. Trwają także prace przy budowie nowych przedszkoli w Roczynach i Inwałdzie.

Ostatnio podpisano także umowę na modernizację ul. Słonecznej w Brzezince, która ma być gotowa w kwietniu przyszłego roku oraz na ul. Sadową (dojazd do gruntów rolnych) w Sułkowicach, której remont ma potrwać do końca wakacji. Inwestycje te ma wykonać firma „DROG-BUD” Franciszek Fryc ze Spytkowic.

Natomiast we czwartek (19.07.) urzędnicy w andrychowskim magistracie planują podpisać kolejną umowę - tym razem na przebudowę ul. Daszyńskiego i ul. Pachla z firmą „WIKOS” Jerzy Strzelec z Babic. Tutaj remonty mają zakończyć się na wiosnę przyszłego roku.

Ale to nie wszystko. Gmina rusza także z budową budynku socjalnego przy ul. Batorego, którą ma wykonać przedsiębiorca Daniel Kaczmarz z Kęt. Obiekt ten ma być gotowy dokładnie za rok.

Dodatkowo kilka dni temu wadowickie Starostwo Powiatowe zaczęło budowę boisk sportowych przy andrychowskim „Kotarbinie” przy ul. Starowiejskiej.

To naprawdę sporo jak na tak krótki okres. Czy włodarze przekonają tym wyborców? Dowiemy się w październiku, kiedy odbędą się wybory samorządowe.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 19.07.2018 09:04

"za rok PIS na pewno przegra wybory parlamentarne i zapewne koalicja demokratyczna PO-Nowoczesna która będzie rządziła w nowym parlamencie" .......... OOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

`, 19.07.2018 09:02

Jakie tam jeszcze macie wycieczki w grafiku ???

`, 19.07.2018 09:01

"Wysyp inwestycji w Andrychowie. Wybory powinny być co roku" ............ DOSKONAŁE PODSUMOWANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nomasakra, 19.07.2018 08:01

Tylko czekać jak budyn77 zacznie tu pisać swoje herezje xd ;-)

nomasakra, 19.07.2018 08:01

Szanowny bądź Szanowna abcabc wszystko fajnie. Brawo Dla Burmistrza Żaka I vice Burmistrza Mirosława Wasztyla. To są ludzue z głową na karku którzy myślą cały czas A nie tylko przez chwilę. Cieszę się z takiej władzy w mieście, gminie. Ale z tą koalicją po Nowoczesną to trochę abstrakcja.

abcabc, 19.07.2018 07:33

brawo dla burmistrza Tomasz Zaka że tak intensywnie rozwija gminą Andrychów.opozycji radze szykować kandydata do wyborów w 2028 roku kiedy pan Tomasz Żak nie będzie już mógł kandydować.... chociaż to się może jeszcze zmienić ponieważ za rok PIS na pewno przegra wybory parlamentarne i zapewne koalicja demokratyczna PO-Nowoczesna która będzie rządziła w nowym parlamencie zlikwiduje te chore ograniczenia kadencyjności wójtów i burmistrzów

Ca-ro, 18.07.2018 23:08

Zrobili włókniarzy jeden wielki parking,syf jakich mało spróbuj znaleść jeden kosz na śmieci tragedia

Ul, 18.07.2018 22:44

A co z ulicą Mostowa? Nie zostanie ogłoszony kolejny przetarg na wykonawcę, skoro teraz znajdują się firmy, które podejmą się remontu innych dróg??

`, 18.07.2018 21:31

"Wysyp inwestycji w Andrychowie. Wybory powinny być co roku" ............ DOSKONAŁE PODSUMOWANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xpek, 18.07.2018 21:19

Pisowcy i tak będą niezadowoleni

Rzycan, 18.07.2018 21:10

GŁUPI Andrychowski PUDELKU .... Czytanie MamNewsa to powoli wstyd !!!!!!!!!! i szkoda czasu !!!!!!!!!!!