Wybory parlamentarne. Jak głosować? Do której godziny są otwarte lokale wyborcze?

, Polityka, Wiadomości, 13.10.2019 09:40, PG
Rozpoczęły się w Polsce wybory do Sejmu i Senatu.
Wybory parlamentarne. Jak głosować? Do której godziny są otwarte lokale wyborcze?

W niedzielę (13.10.) w Polsce odbywają się wybory parlamentarne. Obywatele Polski wybierają 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. Lokale do głosowania otwarte są od 07:00 do 21:00.

By zagłosować należy zabrać ze sobą dowód osobisty, paszport lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Otrzymujemy dwie karty do głosowania. Na jednej będą widniały listy komitetów z nazwiskami kandydatów do Sejmu, na drugiej znajdą się kandydaci ułożeni w kolejności alfabetycznej do Senatu. Na każdej z nich, aby oddać ważny głos, należy postawić tylko jeden znak X przy nazwisku kandydata.

Ważna informacja dla mieszkańców centrum Andrychowa, głosujących dotychczas w komisji wyborczej w remizie OSP Andrychów (komisja nr 3). Dotyczy to mieszkańców budynków przy ulicach: Fabrycznej, Głowackiego, Polnej, Sarniej, Tkackiej, Tkackiej Bocznej, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Żwirki i Wigury.

Nowa siedziba komisji wyborczej nr 3 mieści się obecnie w lokalu w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Dąbrowskiego 2.

Pozostałe komisje wyborcze w gminie Andrychów mieszczą się w tych samych co zwykle lokalizacjach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy