Wielki baner na zabytkowej kamienicy. Czy to zgodne z prawem?

, Polityka, Wiadomości, 17.10.2019 08:45, PG
Są co do tego wątpliwości.
Wielki baner na zabytkowej kamienicy. Czy to zgodne z prawem?

Wybory parlamentarne się skończyły zdecydowanym zwycięstwem Prawa i Sprawiedliwości również w naszym okręgu. PiS zgarnął aż 6 mandatów, z kolei Koalicja Obywatelska tylko dwa. Szczegółowe informacje na ten temat tutaj: Poznajcie nowych posłów z naszego regionu

Jednym kandydatów, który został wybrany na posła jest Filip Kaczyński z PiS. Jeden z facebookowych profili o nazwie: Uchwała krajobrazowa dla Wadowic zwrócił uwagę na problem z jednym z banerów wyborczych tego właśnie posła.

Otóż poseł Kaczyński powiesił swój wielki baner na jednej z zabytkowych kamienic w Wadowicach, wpisanej do rejestru zabytków. Okazuje się, że w przypadku zabytków na taki proceder zgodę musi wydać konserwator zabytków.

Według administratorów fanpagea takiej zgody nie było, a baner został zamontowany nielegalnie poprzez złamanie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

W czasie wyborów samorządowych w tym samym miejscu wisiał wielki baner obecnego burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego z PiS a także Michała Skoreckiego.

Czyżby politycy byli ponad prawem?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 17.10.2019 18:12

Kalinski dawaj foto z ojcem i matka i oczywiscie z tesciowa i tesciem

Keson, 17.10.2019 18:11

Kalinski poszedl grubo całą swoją rodzine wypatroszył, oskubał z prywatności, żal mi gościa :(

barte, 17.10.2019 17:22

stawiam dolary przeciwko orzechom że gdyby to nie były banery Kaczyńskiego i Kalińskiego a np.lewaka na rowerze redakcja Mam Newsa nie zauważyłaby problemu...taki tam obiektywizm - żenada

ChojnaZmiana , 17.10.2019 11:17

Nie oglądaj TVPiS tylko TVN i będzie po problemie.

mirek_drukarz, 17.10.2019 10:41

Państwo PiS ogólnie nie przestrzega, prawa tam gdzie mu prawo wchodzi w paradę, więc wieszanie banerów to najmniejszy problem. Jeśli codziennie przez TVP sączy się litania ćwierćprawd, półprawd i kłamstw dotyczących fundamentów istnienia państwa, a Prokurator Generalny i jednocześnie Minister Sprawiedliwości nęka sędziów i wydaje wyroki przez orzeczeniami sądów to o czym my w ogóle rozmawiamy. Zdziwiłbym się gdyby którykolwiek z polityków z PiS uderzył się w piersi i przeprosił za łamanie prawa. Ale może warto zapytać posła Filipa, wreszcie usłyszelibyśmy jakiś konkret z jego ust. Można by przy okazji zapytać w czym jest specjalistą, w jakiej chciałby zasiadać w komisji i jak tą (ewentualną) wiedzę zamierza wykorzystać przy rządzeniu.

Turboplazmotron, 17.10.2019 09:23

W Wadowicach mają banery a w Andrychowie plandekę imitującą elewacje.W obu przypadkach wygląda to tandetnie.