Wiejski Dom Kultury imienia zasłużonego radnego Romana Prystackiego [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 22.12.2018 17:00, PG
W sobotę (22.12.) w Zagórniku odsłonięto tablicę upamiętniającą Romana Prystackiego, sołtysa tego sołectwa a także radnego Rady Miejskiej.
Wiejski Dom Kultury imienia zasłużonego radnego Romana Prystackiego [FOTO]

Podczas spotkania opłatkowego pod nazwą „Przy wspólnym stole” w Zagórniku uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową oraz nadano imię Romana Prystackiego Wiejskiemu Domowi Kultury w Zagórniku.

Na tej uroczystości pojawiła się żona Romana – Barbara Prystacka z rodziną a także burmistrz Andrychowa Tomasz Żak i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kubień.

W trakcie wydarzenia goście wspólnie z chórem MISERICORDIAS DOMINI śpiewali kolędy.


Jak pisze Paweł Łysoń – radny Rady Miejskiej w Andrychowie: Roman Prystacki był radnym sześciu kadencji, członkiem Zarządu Miejskiego, przewodniczącym komisji Rady Miejskiej, wieloletnim sołtysem Zagórnika, prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej oraz działaczem miejscowego Klubu Sportowego LKS Gronie.

Był człowiekiem zaangażowanym w sprawy naszej małej ojczyzny, otwartym na ludzi i ich życiowe problemy. Nieustannie działał na rzecz rozwoju gminy i swojego ukochanego Zagórnika. Rada Sołecka w Zagórniku zasięgając opinii mieszkańców uznała, że godnym miejscem uhonorowania zasług Romana Prystackiego będzie nadanie Jego imienia nowo wyremontowanemu Wiejskiemu Domowi Kultury w Zagórniku. Należy nadmienić,iż Roman Prystacki był mocno zaangażowany w sprawy remontu tej placówki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Sąsiad, 27.12.2018 12:55

Nareszcie!!! Już od dawna powinni nazywać ulice, domy kultury itp. imionami zasłużonych mieszkańców. To świetna zachęta dla następnych, którzy już może w większej liczbie wyjdą z domów by zrobić coś dla innych. Jak przypuszczam, każdy tego typu pomysł jest wcześniej dyskutowany i poddany głosowaniu na zebraniach. Jeśli komuś pomysł ten nie przypadł do gustu miał możliwość zagłosować. Tyle że wcześniej musiał by w ogóle pofatygować się i pójść na zebranie, a to jest już ciężka praca? Jest jeszcze przynajmniej kilka osób z okolicy, które zasługują na podobne wyróżnienie.

taranczako, 25.12.2018 03:09

Ani jednej zaproszonej na uroczystość osoby na wózku inwalidzkim a tak bardzo zadbał także Pan sołtys Zagórnika Roman Prystacki aby był do niego podjazd do środka domu wiejskiego jakiego chyba nie ma żaden inny w gminie?

ta34i16, 23.12.2018 19:22

Do gier 228 Człowieku temu SWP. Romanowi należy się słusznie tablica pamiątkowa za jego zasługi dla Gminy Andrychów a zwłaszcza dla Zagórnika , więc nie zazdrość już Mu zrób tylko 1/100% z jego pracy społecznej a schylę czoło przed Tobą

gier228, 23.12.2018 10:37

Do" Keson": Romek nie był łysy ani goły ale żeby robić go zasłużonym to lekka przesada !

Keson, 23.12.2018 08:01

Roman Prystacki tez byl lysy ??