Wadowice kolejny raz nie zgodziły się na Park Krajobrazowy

, Polityka, Wiadomości, 16.04.2018 08:45, PG
Najbardziej ucierpiałaby Kaczyna i Ponikiew.
Wadowice kolejny raz nie zgodziły się na Park Krajobrazowy

Wadowiccy radni podjęli uchwałę dotyczącą uzgodnienia projektu Uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego.

Rada gminy może odmówić uzgodnienia projektu uchwały wyłącznie w przypadku gdy prowadziłoby to do ograniczenia możliwości rozwojowych gminy i według magistratu wadowickiego tak się dzieje. Projekt uchwały Sejmiku uniemożliwiłby realizację inwestycji szczególnie w Kaczynie, która w całości miałaby znaleźć się na terenie Parku Krajobrazowego a także Ponikwi.

Gmina Wadowice jest na etapie sporządzania nowych edycji studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Zakaz budowania nowych obiektów budowlanych w pasie szerokości 15 m od wód płynących, nawet tylko okresowo stoi w sprzeczności z budową nowych budynków, które mogą pojawić się nowym planie miejscowym. Ponadto dotyczy to naturalnych i sztucznych zbiorników

W uchwale Sejmiku znajdują się oczywiście odstępstwa od tych zakazów ale nie obejmują on np. budowy nowych kładek i mostów na rzekach przeznaczonych na cele dojazdów do posesji, które są umiejscowione blisko rzeki czy obiektów małej architektury np. piaskownic czy huśtawek.

Nie będzie można rozbudować budynku mieszkalnego np. o część usługową (sklep) podczas gdy plan miejscowy na to pozwala. Całe uzasadnienie magistratu w tej sprawie można znaleźć Biuletynie Informacji Publicznej.

Radni w ostatni czwartek (12.04.) głosowali uchwałę w sprawie odmowy uzgodnienia projektu Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. W połowie tamtego roku Wadowice, tak jak i Andrychów również nie zgodziły się na proponowane uzgodnienia.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

szpp, 16.04.2018 12:35

i słusznie bo za chwilę nic nie będzie można zrobić. same ograniczenia i zakazy