W tym mieście szykuje się prawdziwa bitwa o głosy. Pięciu mocnych kandydatów

, Polityka, Wiadomości, 20.08.2019 19:17, PG
Wadowice mają aż pięciu kandydatów do Sejmu.
W tym mieście szykuje się prawdziwa bitwa o głosy. Pięciu mocnych kandydatów

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Partie w większości ogłosiły już listy wyborcze do Sejmu.

W Wadowicach odbędzie się prawdziwa bitwa kandydatów. Otóż z okręgu 12 (powiaty: chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, suski, myślenicki) startuje aż 5 osób z Wadowic.

Z jednej listy PiS wystartuje z miejsca 4. Ewa Filipiak, była burmistrz Wadowic a obecnie posłanka oraz z miejsca 12. Filip Kaczyński, radny sejmiku województwa małopolskiego.

Z kolei z list Koalicji Obywatelskiej będzie startować z 5. miejsca, również były burmistrz Wadowic a obecnie radny Mateusz Klinowski, a z list Kukiz’15 i PSL obecny poseł Józef Brynkus.

To jeszcze nie koniec. Na listach lewicy ma znaleźć się również znany w Wadowicach lekarz dentysta Jan Rauch.

Kto z nich ma największe szanse? Okaże się w październiku. Może się jednak zdarzyć tak, że Wadowice będą miały liczne, bo czy solidne – nie wiadomo- przedstawicielstwo w kolejnej kadencji.

Inna sprawa, czy posiadanie posła cokolwiek daje miastu? Sprawa jest dyskusyjna. Przykładowo, w obecnej kadencji Wadowice w Sejmie reprezentuje Ewa Filipiak (PiS), ale jest ona kompletnie nieznana z sejmowej działalności i efektów tej działalności. Pod tym względem znacznie bardziej aktywny był wadowicki poseł Józef Brynkus (Kukiz'15)

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 21.08.2019 05:17

Te same mordy ciągną do żłoba. Czyli fajnie się żyje za cudze pieniądze.

Bryndza, 20.08.2019 22:16

Z tej 5 wejdzie tylko klinu

aleocochodzi, 20.08.2019 21:29

Miejmy nadzieję że polska prawica wystawi jakiegoś kandydata bo to co widać to tylko socjaliści i lewacy.

awi70, 20.08.2019 20:41

Kiedy BDI tylko bez sciemy. Prezydent z Krakowa, Szydło z Brzrszcz a drogi nie widać, byle tak dalej aż mieszkańcy zablokuja drogę 5 2.