W końcu rozstrzygnięto przetarg. Jest firma, która przebuduje Białą Drogę [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 07.03.2019 12:30, PG
Podpisano umowę z wykonawcą. Droga będzie gotowa do końca 2020 roku.
W końcu rozstrzygnięto przetarg. Jest firma, która przebuduje Białą Drogę [AKTUALIZACJA]

Starostwo Powiatowe w Wadowicach ogłosiło wyniki czwartego już przetargu na budowę i przebudowę drogi powiatowej ul. Biała Droga w Wieprzu i w Andrychowie.

Trzy firmy złożyły swoje oferty ale wybrano firmę DROG-BUD Franciszek Fryc ze Spytkowic za cenę 13 930 000, 00 zł, z czego 7,3 mln zł powiat pozyskał ze środków unijnych a resztę dołożyły gminy: Wieprz, Andrychów oraz powiat z własnego budżetu.

Inwestycja wykonywana będzie w formacie „zaprojektuj-wybuduj” a jej zakończenie planowane jest na grudzień 2020 rok.

W czwartek (07.02.) w starostwie powiatowym podpisano umowę z firmą DROG-BUD na przebudowę ul. Biała Droga. Teraz firma wykona projekt i rozpocznie prace budowlane. W końcu stało się to, co obiecywano od wielu lat.

W ramach inwestycji gruntownie przebudowanych zostanie 4 km traktu (1,3 km w gminie Andrychów i 2,7 km w gminie Wieprz). Dodatkowo wzdłuż całej drogi powstanie ścieżka rowerowa, a w Andrychowie chodnik oraz nowe oświetlenie.

- Wiemy, jak ważny jest to trakt nie tylko dla mieszkańców gmin Andrychów i Wieprz, ale i innych osób podróżujących np. w kierunku Oświęcimia. Stąd nasza determinacja, aby inwestycja rozpoczęła się jak najszybciej, mimo problemów, jakie się pojawiły. To będzie jedna z największych w historii powiatu wadowickiego jednorazowa przebudowa drogi. Liczymy na jak najlepszą współpracę z wykonawcą tak, aby wszystko przebiegło sprawnie, starannie i terminowo –mówi wicestarosta Beata Smolec.


foto: Starostwo Powiatowe


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomcomp, 07.03.2019 16:13

Czy Pan Burmistrz i radni zapomnieli o mieszkańcach ulicy Lenartowicza? Ja się pytam co z przebudową tej ulicy? Mam na myśli kiedy wreszcie powstaną tam nowe parkingi, kiedy zajezdnia autobusowa zostanie zlikwidowana i kiedy zostanie położony nowy asfalt? Czy mieszkańcy są potrzebni Burmistrzowi i radnym tylko po to by na nich głosować w wyborach?

repart, 07.03.2019 13:26

2 razy naprawią każdą wiejską drogę zanim zajmą się naprawieniem choć jednej ścieżki na osiedlu Olszyny 500 m od magistratu?

Turboplazmotron, 07.03.2019 12:46

Ale pomimo opóźnień bardzo się cieszę że będzie remont tej drogi.

Turboplazmotron, 07.03.2019 12:41

Trochę to trwało we wrześniu 2017 mówiono tak "Kiedy ta inwestycja zostanie zrealizowana? Jak dowiadujemy się od Daniela Mastka, który w starostwie odpowiada za sprawy inwestycji drogowych, przygotowania dokumentacyjne już trwają. Najprawdopodobniej, inwestycja będzie wykonywana w 2018 roku."

aleocochodzi, 07.03.2019 12:41

Ale nowina! A jest jakaś inna firma niż Drogbud?

mastka, 28.02.2019 15:42

No w końcu! Ta droga to dramat...