Tyle zarobili andrychowscy włodarze w ubiegłym roku

, Polityka, Wiadomości, 22.08.2019 20:40, PG
Zaglądamy do najnowszych oświadczeń majątkowych.
Tyle zarobili andrychowscy włodarze w ubiegłym roku

W Biuletynie Informacji Publicznej można znaleźć oświadczenia majątkowe burmistrza i wiceburmistrzów Andrychowa. Każdy kto zostaje włodarze gminy musi się pogodzić z tym, że jego dochody będą jawne.

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak na koniec poprzedniej kadencji oświadczył, że w 2018 roku (od stycznia do listopada, na razie w BIP nie ma oświadczenia za cały rok) zarobił 153 tys. zł.

Z kolei wiceburmistrz Andrychowa Mirosław Wasztyl zarobił w całym 2018 roku 195 tys. zł.

Z kolei drugi wiceburmistrz Wojciech Polak do stycznia tego roku posiadał pracownię geodezyjną i w ubiegłym roku uzyskał dochód 103 tys. zł. W. Polak pobierał także dietę radnego Rady Miejskiej, która wyniosła 12 700 zł. ( w ubiegłym roku nie był wiceburmistrzem, tylko radnym).

Każdy z wyżej wymienionych włodarzy ma też zaoszczędzone około 100 tys. zł na swoich kontach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 23.08.2019 16:46

a gdzie mieszkania domy dzialki samochody bizuteria no i oczywiscie zegarki

Pozostałe wiadomości