Turbina gazowa rozpoczęła działanie. Andrychów ma teraz ekologiczne ciepło

, Polityka, Wiadomości, 04.11.2019 16:30, PG
Przypomnijmy, że u progu nowego sezonu grzewczego w Andrychowie doszło do prawdziwego kryzysu energetycznego.
Turbina gazowa rozpoczęła działanie. Andrychów ma teraz ekologiczne ciepło

Władzom Andrychowa udało się zażegnać kryzys energetyczny. Jak poinformował burmistrz Andrychowa Tomasz Żak w ubiegłym tygodniu pracę rozpoczęła turbina gazowa zlokalizowana w elektrociepłowni w centrum miasta, dzięki której ciepło płynie do mieszkań.

Teraz energia cieplna powstaje w sposób ekologiczny, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w mieście.

Przypomnijmy, że u progu nowego sezonu grzewczego w Andrychowie doszło do prawdziwego kryzysu energetycznego. Prywatna spółka Elektrociepłownia Andrychów popadła w wielomilionowe długi i stała się nie wypłacalna, jej majątkiem zajął się komornik. Największe, lokalne filmy zaczęły odczuwać braki w dostawie prądu. Zbliżał się też sezon grzewczy a ECA dostarczała ciepło do połowy mieszkań w Andrychowie. Władze gminy w trybie awaryjnym założyły nową gminną spółkę pod nazwą - Andrychowska Elektrociepłownia. W ekspresowym tempie pozyskano koncesję na produkcję, dystrybucję i sprzedaż prądu a także ciepła.

Teraz będzie trzeba wyposażyć nową spółkę w majątek trwały. W planach jest też uruchomienie drugiej turbiny gazowej.

Poniżej możecie zobaczyć nasz materiał z ECA nakręcony w 2018 roku, kiedy to turbina gazowa była budowana.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

abcabcc, 04.11.2019 23:38

i jeszcze puścić po tym wszystkim w obieg (jaką kasę zapłacili za to portalom?) info jak jest cudnie???? Serio??? Dla mnie to jakby ktoś notorocznie rozbijał auta a potem puścił artykuły że jest świetnym kierowcą. Oczwiście za kasę innych opowiadał takie historyjki.

abcabcc, 04.11.2019 23:35

"ragment komentarza z FB mamnewsa: Nie ma to jak mieć swój udział w spowodowaniu kryzysu i nazywać sukcesem zażegnanie go pieniędzmi podatników, które w jakiś sposób trzeba będzie odzyskać......." drobna poprawka - obawiam się że niczego nie będą odzyskiwać. Najwyżej śmieci będą po 2o złotych i weźmie się z 15 mln kredytów na nową spółkę.

kaczor, 04.11.2019 23:12

oczywiście Tomku vel abcabc :) Ale na pewno bierzesz pieniądze za gdybanie w stylu co by było babcia miała wąsy ?:) PS. Ta obsesja na temat Kubienia odbiera Ci sporo uroku i zdrowy osąd - twoi koledzy tak twierdzą....

abcabc, 04.11.2019 23:09

ciekawe co krzysiek kubień by zrobił w takiej sytuacji w jakiej znalazł się pan burmistrz Tomasz Żak.jak go obserwuję pewne by narzekał i szukał winnych do dziś dnia a w Andrychowie już dawno nie byłoby prąfu i ciepła

kaczor, 04.11.2019 21:10

o kurcze... no przekonałeś mnie nick1. Cofam pytania czy władze kryzysu nie zauważyły? nie przejęły się? Nie wiedziały? Twoja wiedza, bardzo logiczny i pełen troski o pieniądze podatników wywód przekonały mnie. Nie nasza to jest mieszkańców brocha "i już". Przepraszam za pytania w tej sprawie. Były niepotrzebne i niesprawiedliwe. Mam nadzieję że inni mieszkańcy też przestaną je zadawać.

nick1, 04.11.2019 20:53

prawda że będzie to gminę kosztować ale tak bywa że wyskakują różne rzeczy. Burmistrz świetnie sobie radzi i nic dziwnego że mamnewsa to widzi. To jaka jest umowa między redakcją a urzędem nie ma nic do rzeczy. Jest za co chwalić to dziennikarze chwalą i już.

nick1, 04.11.2019 20:53

zrozumcie pacany że NIE wasza sprawa cz Burmistrz ze swoją ekipą wiedzieli czy nie o tym kryzysie w elektrociepłowni. Czy wiedzieli czy nie wiedzieli nie mieli się jak tym zająć czy przejmować tematem bo to prywatna firma chociaż z udziałami gminy.

nick1, 04.11.2019 20:51

zrozzumcie pacany że wasza sprawa cz Burmistrz ze swoją ekipą wiedzieli czy nie o tym kryzysie w elektrociepłowni. Czy wiedzieli czy nie wiedzieli nie mieli się jak tym zająć czy przejmować tematem bo to prywatna firma chociaż z udziałami gminy.

Anett, 04.11.2019 20:31

trzecie - najważniejsze - fragment komentarza z FB mamnewsa: Nie ma to jak mieć swój udział w spowodowaniu kryzysu i nazywać sukcesem zażegnanie go pieniędzmi podatników, które w jakiś sposób trzeba będzie odzyskać.......

Anett, 04.11.2019 20:31

drugie - jest granica propagandy sukcesu jakiej nie warto przekraczać bo ośmiesza się siebie i tego kto płaci za taką propagandę.

Anett, 04.11.2019 20:30

pierwsze - szczucie przez opłacanych propagandzistów na andrychowian którzy śmieli zapytać gdzie były władze gminy na czele z Panem Żakiem jak dług spółki w jakiej gmina ma udziały urósł do 90 mln zł - to szczucie nadaje się do prokuratury.

kaczor, 04.11.2019 20:18

".fajnie się dogadali tylko pamiętajmy że czas zapłaty dla mieszkańców dopiero nastąpi ....ale wtedy Mam Newsa jak zwykle wszystko zwali na rząd i PIS...;-)))))" nie wiem czy mamnewsa zupełnie odleci ale faktów to nie zmieni. Za ten kryzys na ok. 90 mln złotych - jak pisały media- jakiego nasze władze nie zauważyły? nie przejęły się? nie wiedziały? zapłacą podatnicy i żadne propagandowe teksty tego nie zmienią :(

kaczor, 04.11.2019 20:16

litości, trudno nie zauważyć że do końca roku poszło 1,5 mln podatników a pójdzie dużo więcej. I nie wstyd ci tak kłamać i szkalować innych? To drugie pytanie jest retoryczne - "abcabc" jak zwykle niczym złodziej krzyczący złapać złodzieja...

abcabc, 04.11.2019 20:06

brawo dla pana burmistrza -dzięki niemu mieszkańcy praktycznie nie zauważyli że coś złego się wydarzyło w źle zarządzanej elektrociepłowni.cieszę się że pan burmistrz nie przejmował się pohukiwaniami ze stromi kubienia i i jego kolegów z pisu- w tym kryzysie każdy dzień zwłoki oznaczałby że dziś w mieszkaniach w Andrychowie byłoby zimno.

barte, 04.11.2019 19:24

trzeba pogratulować burmistrzowi skuteczności - oswoił lokalne media nazywające siebie niezależnymi ;-) niczym dzikiego zwierza...wspólnie przerobili medialnie porażkę w zwycięstwo...gdyby burmistrzem był jakiś Kubień bądź inny prawicowiec gostek z mikrofonem robiłby sondy co drugi dzień nt zagrożenia bezpieczeństwa energetycznego Andrychowa...fajnie się dogadali tylko pamiętajmy że czas zapłaty dla mieszkańców dopiero nastąpi ....ale wtedy Mam Newsa jak zwykle wszystko zwali na rząd i PIS...;-)))))

marcin1970, 04.11.2019 18:52

co jest niby sukcesem? To że władze gminy nie wiedziały czy nie interweniowały skutecznie jak spółka z udziałem gminy doszła do ok. 90 mln długu? To że na 3 czy 4 miesiące trzeba było dołożyć do nowej spółki 1,5 mln zł? Latwo obliczyć ile to rocznie. Czy może podwyżki jakie nas czekają a mieszkańcy wiążą je ze słabą frekwencją na nowym basenie, rozpadającą się strefą jaka nie działa i nową spółką od ciepła do jakiej trzeba dołożyć grube miliony złotych. Plus potrzebna kasa "na propagandę", wyjazdy zagraniczne etc.

marcin1970, 04.11.2019 18:48

zgadza się. materiały promocyjne gminy popularnie nazywane "propagandą sukcesu" opłacaną przez podatników powinny być wyraźnie oznaczane na mamnewsa. Dla dobra mamanewsa także.

abcabca, 04.11.2019 18:35

Elementem tego „sukcesu” ekipy pana Żaka jest fakt że tylko w tym roku trzeba było zabrać z remontów dróg i dać na kilka miesięcy funkcjonowania nowej spółki półtorej miliona złotych. Przed nami kolejne „sukcesy” czyli kolejne miliony na nową spółkę i co jeszcze – „sukces” w postaci 20 złotych od osoby za śmieci?????

abcabca, 04.11.2019 18:35

Elementem tego „sukcesu” ekipy pana Żaka jest fakt że tylko w tym roku trzeba było zabrać z remontów dróg i dać na kilka miesięcy funkcjonowania nowej spółki półtorej miliona złotych. Przed nami kolejne „sukcesy” czyli kolejne miliony na nową spółkę i co jeszcze – „sukces” w postaci 20 złotych od osoby za śmieci?????

abcabca, 04.11.2019 18:34

Ja rozumiem jeśli urząd pana Żaka płaci grubą kasę na „propagandę sukcesu” czyli artykuły w tzw niezależnych mediach ale jest granica przyzwoitości. Nie zareagować wcześniej jak spółka z udziałem gminy dochodzi do 90 mln zł długu, ratować sytuację milionami od podatników i ogłaszać sukces????? Poza tym tzw. „artykuły propagandowe urzędu” powinny być oznaczane jako materiały opłacane przez gminę.