Tak wyglądała ta kampania. Lista wszystkich kandydatów

, Polityka, Wiadomości, 11.10.2019 19:00, PG
W niedzielę (13.10.) w Polsce odbędą się wybory parlamentarne.
Tak wyglądała ta kampania. Lista wszystkich kandydatów

W piątek (11.10.) o północy kończy się kampania wyborcza do wyborów parlamentarnych w Polsce, tym samym w naszym okręgu nr 12, który obejmuje powiaty: wadowicki, suski, oświęcimski, chrzanowski, myślenicki.

Jak minęła kampania w naszym regionie?

Kampania była raczej spokojna i upłynęła bez większych przepychanek politycznych, ale nie zabrakło smaczków.

Na pewno istotną wpadką była wypowiedź rzecznika rządu Beaty Szydło - Rafała Bochenka (jedynki na liście PiS) podczas zorganizowanej przez Radio Kraków i TVP Kraków. Kandydat PiS uważa, że odnawialne źródło energii jakim jest fotowoltaika, wcale nie jest taka dobra, ponieważ.... do dzisiaj nie wynaleziono sposobu utylizacji jej baterii. Tymczasem rząd PiS chwali się ostatnio dotacjami za montaż takich instalacji i zachęca do ich montażu na dachach prywatnych domów.

Sporo "znanych twarzy", startuje z samych Wadowic. Z list PiS radny wojewódzki Filip Kaczyński i była burmistrz Wadowic Ewa Filipiak, z SLD – doktor Jan Zbigniew Rauch, z Koalicji Obywatelskiej, były burmistrz Wadowic – Mateusz Klinowski, czy – Józef Brynkus (Kukiz'15). Wadowiczanie mają zatem w czym wybierać.

W Wadowicach odbyła się też huczna konwencja Prawa i Sprawiedliwości, na którą przybył sam prezes Jarosław Kaczyński. Z kolei do Andrychowa na jedną z mszy świętych przyjechał sam prezydent Andrzej Duda.

Według ostatnich prognoz przedwyborczych dla Onetu w naszym okręgu 12 – PiS zgarnie 5 mandatów, Koalicja Obywatelska 2 a Lewica – 1.

My przeprowadziliśmy też kilka rozmów z kandydatami na posłów z naszej okolicy:

PS. Próbowaliśmy także porozmawiać z którymś z kandydatów PiS. Początkowo wszyscy byli chętni, ale później nie mieli już czasu dla czytelników mamNewsa.pl.
Marek Polak chciał rozmawiać, dostał już nawet od nas pytania, ale potem zaczął się zasłaniać brakiem czasu, tłumacząc m.in. że ma dużo plakatów do rozwieszenia. Zbigniew Biernat już się zdecydował, ale w ostatnich chwili odmówił.
- Bardzo chętnie porozmawiam, ale po wyborach - powiedział nam z kolei Filip Kaczyński. Czyżby panowie bali się naszych pytań?

Kandydatami do Senatu z naszego okręgu są: Andrzej Pająk (PiS) i Maciej Koźbiał (PO).

Wszyscy kandydaci do Sejmu z naszego okręgu:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 11.10.2019 19:24

Pisowcy się już zapewne pakują zostały im ostatnie dni pseudo rządów

Ca-ro, 11.10.2019 19:18

Na Sowe nigdy tak powiesił bilbord,że rozwaliłem głowe przy tesco w Andrychowie