Szkoła uratowana. Rodzice wygrali z wójtową

, Polityka, Wiadomości, 13.05.2019 18:45, PG
Kurator zadecydowała, że szkoła której likwidacji chcieli wójt i radni, pozostaje.
Szkoła uratowana. Rodzice wygrali z wójtową

Jak się dowiadujmy szkoła podstawowa w Jaszczurowej, której likwidacji chciała wójt Mucharza Renata Galara oraz część radnych, pozostaje. Tak zadecydowała Małopolska Kurator Oświaty.

Podczas kluczowej sesji Rady Gminy Mucharz, która odbyła się w lutym tego roku radni przegłosowali uchwałę likwidującą szkołę w Jaszczurowej. W jej miejsce miała powstać filia szkoły podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu dla klas I-III oraz przedszkola. Młodzież z klas IV-VIII miała być dowożona do szkoły w Mucharzu.

Gmina podpierała się argumentami o ogromnych kosztach utrzymania tej placówki, które blokują inne inwestycje w gminie a de facto cały jej rozwój. Rodzice wraz z dyrektor placówki Janiną Kunowską ostro walczyli o pozostanie szkoły w ich miejscowości. I udało się.

Obecnie w tej szkole uczy się 111 dzieci, z czego w przyszłym roku szkolnym ubędzie 46 uczniów ostatniej klasy gimnazjalnej. Część zajęć odbywa się w klasach łączonych.


Tak wyglądała lutowa sesja Rady Gminy Mucharz:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 13.05.2019 21:28

Jak sobie Psikuta potrafisz wymyślać afery to wymyśl sobie też przesłuchanie :-0 będziesz miał komplet OOO HA HA HA

xpek, 13.05.2019 19:32

a ja się pytam kiedy w końcu przesłuchany zostanie kaczyński w sprawie ostatnich afer z wieżowcami, KNF, SKOK i innych????

Keson, 13.05.2019 19:29

Teraz wszyscy księża pedofile pójdą siędzieć na 30 lat dzieki nowej ustawie Kaczynskiego. Brawo