Sukcesy na drogach, gorzej ze szpitalem

, Polityka, Wiadomości, 29.06.2018 14:15, red
Sukcesy na drogach, gorzej ze szpitalem
Podczas czwartkowej (28.06) sesji Rady Powiatu Wadowickiego radni powiatowi udzielili staroście Bartoszowi Kalińskiemu absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu powiatu. 19 radnych było „za”, a jeden wstrzymał się od głosu.

Do największych sukcesów powiatu wadowickiego w 2017 r. zaliczyć trzeba przede wszystkim: pozyskanie ponad 15 mln zł dotacji unijnej na zdecydowany rozwój kształcenia zawodowego w szkołach średnich, modernizację ponad 23 kilometrów dróg powiatowych oraz budowę mostu w Leśnicy.

- Jeździmy po Polsce i widzimy, że w porównaniu do innych regionów u nas w powiecie te drogi są teraz naprawdę w dobrym stanie. Myślę, że wszyscy jesteśmy z tego zadowoleni – mówił radny Ireneusz Cholewa.

- Cieszę się, że w każdej gminie powiatu wadowickiego zostały poczynione duże inwestycje, a w imieniu wielu mieszkańców moje gminy Wadowice, z którymi rozmawiałem, przekazuje zarządowi powiatu serdeczne podziękowania. Życzyłbym następnej radzie, żeby ta ofensywna droga inwestycyjna była kontynuowana – podkreślał radny Marek Ciepły.

Skalę inwestycji na drogach widać rzeczywiście nie tylko na drogach, ale i w statystykach - porównując poszczególne lata.
Podczas tych samych obrad omawiano także sytuację w wadowickim Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej. Tutaj już tak dobrze nie jest. Zmiany dyrektorów szpitala, a w ostatnich latach było ich kilku, nie pomagają. Wynik finansowy z całej działalności ZZOZ w Wadowicach za 2017 rok zamknął się stratą 6.282.227,52 zł. Na dodatek nie widać szans na diametralną poprawę.

Pocieszające jest, że mimo fatalnej sytuacji finansowej, w szpitalu realizowane są inwestycje i zakupy.

W 2017 roku zakupiono nowy aparat RTG za 269 tys. zł oraz sprzęt medyczny do Działu rehabilitacji medycznej za 38 tys. zł. Wykonany został także remont pracowni RTG za 280 tys. zł, wykonano projekt nowej lokalizacji Oddziału Dziecięcego (73 tys. zł). Z kolei Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała sprzęt o wartości 89 tys. zł.


W niedalekich planach są wielkie zakupy sprzętu do szpitala – za 8,8 mln zł. To dzięki dotacji z Unii Europejskiej.

W ramach przyznanego dofinansowania zakupione zostaną m.in. nowe aparaty USG, OCT i EEG, myjnie endoskopowe, videogastroskop, videoduodenoskop, zestaw laparoskopowy, kardiomonitory, inkubator noworodkowy, endoskopy, mammograf cyfrowy czy mammotom.

- Do naszego szpitala trafi ponad 250 sztuk różnego rodzaju sprzętu i aparatury medycznej, którym wyposażymy prawie wszystkie poradnie powiatowej przychodni i oddziały szpitala, ale również blok operacyjny oraz pracownie szpitalne. Stworzymy również zintegrowany system informatyczny placówki, zakupując m.in. serwery i oprogramowania – wymienia Bartosz Kaliński. - Doposażenie ZZOZ-u pozwoli nie tylko na zwiększenie standardów placówki, ale również przyczyni się do poszerzenia jakości usług w tym zakresie – dodaje starosta.


foto: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 29.06.2018 21:12

Psikuta .......... dzisiaj też będziesz wklejał coś ze Sputnik Polska albo Russia Today ??? ..... Czy wystarczy tylko wrzutka z Wybiórczej.

stan, 29.06.2018 20:56

irek ;Ożeniła się kobita z liliputem. Goście weselni podsłuchują kochanków w noc poślubną i słyszą: - Słuchaj, albo chodź wyżej i mów coś, albo idź niżej i rób coś!

`, 29.06.2018 18:31

Psikuta .......... dzisiaj też będziesz wklejał coś ze Sputnik Polska albo Russia Today ??? ..... Czy wystarczy tylko wrzutka z Wybiórczej.

stan, 29.06.2018 18:20

Mało inteligentni ludzie, którzy przez zarozumiałość albo przez brak umiaru sięgają po władzę nad losami narodu, zasługują na potępienie, odrzucenie albo nawet na jeszcze gorszy koniec. To zdanie mogłoby wystarczyć za cały komentarz. Trzeba jednak dodać coś jeszcze: mało inteligentni, pazerni ludzie czynią zło na każdym kroku i w każdym wymiarze. Wstają z kolan, walczą o godność, ale z czyich i czyją? Kompleksy nie pozwalają im na trzeźwy osąd sytuacji, w której dane jest im funkcjonować. Są totalnym nieszczęściem dla społeczeństwa; nieszczęściem może na razie nie w pełni uświadomionym, ale istniejącym realnie. Kłamstwa, które są dla nich chlebem powszednim, mają jednak krótkie nogi; wcześniej czy później te ich wszystkie manipulacje, fałszerstwa wyjdą na światło dzienne, raczej z przykrymi dla nich konsekwencjami. Wystąpienie Morawieckiego i podpisanie "oświadczenia", było jednym wielkim bełkotem podlanym kłamliwym sosem. Natomiast uchwalanie nowelizacji było żartem ale niewysokiego lotu. I tak to wszystko wygląda, ale tak wyglądać nie może, a czy nie będzie wyglądać, zależy tylko i wyłącznie od nas.

`, 29.06.2018 16:12

Tak Psikuta ... :-0 ... tak Totalni nienawidzicie UE że robicie wszystko żeby Polskę z niej wyrzucili. Po drugie Psikuta zobacz ile Polska wpłaca a ile dostaje i ile z tego co dostaje wraca do np. Niemiec.

xpek, 29.06.2018 15:59

ehhhh ta znienawidzona przez pisowców UE ratuje pisowcom d.....y dając im fundusze na inwestycje

barte, 29.06.2018 14:52

Czyli reforma służby zdrowia się udała.Brawo PIS