Studenci zbadali gminy. Okazało się, że Andrychów jest...

, Polityka, Wiadomości, 07.06.2018 20:15, PG
Andrychów w gronie 51 wyróżnionych gmin.
Studenci zbadali gminy. Okazało się, że Andrychów jest...

W dziewiątej edycji konkursu „Gmina na 5!” Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie studenci sprawdzali jakość obsługi potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców przez dany urząd na poziomie lokalnym. Badanie polegało na ocenie strony internetowej urzędu oraz wysłaniu maila w języku polskim i angielskim z zapytaniem do magistratu.

Oceniono w jaki sposób urząd traktuje potencjalnego przedsiębiorcę. W badaniu wzięło udział 675 jednostek stopnia lokalnego, w tym 657 gmin oraz 18 dzielnic miasta stołecznego Warszawy, co stanowi ok. 26,6% ogólnej liczby 2478 gmin w Polsce. Wyróżnionych zostało 51 gmin, w tym Andrychów.

Oceniane były też inne gminy z naszego regionu tj.: Kęty, Kozy, Porąbka, Spytkowice, Sucha Beskidzka, Wadowice, ale wypadły gorzej.

Grupę badawczą stanowiły jednostki o najwyższej atrakcyjności inwestycyjnej.

Jak poinformował nas koordynator projektu Paweł Kasprowicz konkurs jest całkowicie bezpłatny. - W żaden sposób badanie nie jest finansowane nawet zewnętrznie, dzięki czemu nikt nie wpływa na wyniki. Wszystko jest robione na zasadzie wolontariatu przez studentów Szkoły Głównej Handlowej.

Jak widać w końcu andrychowskim władzom udało się wygrać konkurs bez tzw. „wpisowego”. Zresztą nagrody "za kasę" otrzymywał nie tylko obecny burmistrz ale także ten poprzedni.

Poniżej dokładna lista rzeczy, które oceniano.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 07.06.2018 22:15

Ech Psikuta nawet nie przeczytałeś czego dotyczy artykuł :-0 ... i moje pytanie ......... Wyjeżdżasz z jakimiś plażami i "wałęsą" przynajmniej z małej litery to ci wybaczam :-)

`, 07.06.2018 22:12

A może napiszesz Psikuta o jakiego to "burmistrza" Gdańska ci chodzi .... OOO HAAA HAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

xpek, 07.06.2018 22:10

I oczywiście z lechem wałęsą

`, 07.06.2018 22:07

OOOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

xpek, 07.06.2018 22:04

Z fajnymi czystymi plażami ścieżkami rowerowymi i klimatyczną starówką.widać tam rękę dobrego burmistrza

`, 07.06.2018 21:31

"gratulację dla urzędników!" .................."Gdańsk znów „Gminą na piątkę!”. Tytuł przyznała Szkoła Główna Handlowa" ......."Gdańsk już po raz kolejny został wyróżniony w raporcie przygotowanym przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie." .............................. Z czym się wam kojarzy Gdańsk ???

abcabc, 07.06.2018 20:49

gratulację dla urzędników!