Stary samochód z Sułkowic-Łęgu przekazany Ukraińcom [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 24.06.2018 18:10, red
W piątek (22.06) ukraińcy ze Starożyńca oficjalnie odebrali stary wóz strażacki z OSP Sułkowice-Łęg.
Stary samochód z Sułkowic-Łęgu przekazany Ukraińcom [FOTO]
Auto z OSP Sułkowice-Łęg trafiło do Starożyńca na Ukrainie w ramach pomocy humanitarnej. Andrychów współpracuje z tym miastem od 2015 roku. Wcześniej strażacy ze Starożyńca otrzymali już stary wóz z OSP Zagórnik. Obie jednostki z gminy Andrychów mają nowe wozy.

- W Starożyńcu jest zapotrzebowanie na tego typu pomoc, brakuje tego typu sprzętu. Dlatego pomagamy. Będziemy się starali im także przekazać stare lampy, które u nas są zastępowane nowymi ledowymi. U nas nowe lampy są niemal wszędzie, a tam są wioski gdzie jest tylko jedna lampa, bo nie ma pieniędzy na zakup kolejnych. Tak jak dawniej zachód pomagał Polsce, tak teraz dla Ukrainy my jesteśmy zachodem. I naprawdę są wdzięczni za taką pomoc – mówił nam Marcin Putyra, kierownik Wydziału Turystki, Sportu i Kultury w Urzędzie Miejskim w Andrychowie.

W piątek oprócz oficjalnego przekazania wozu, burmistrz Andrychowa i przewodniczący Rady Miasta Starożyniec podpisali list o zamiarach współpracy między gminami Andrychów i Starożyniec.

Na czele delegacji Andrychowa do Starożynca stoi burmistrz T. Żak, a oprócz tego jadą: skarbnik gminy Dorota Żywioł, dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska, radni Wojciech Polak, Adam Kowalczyk, Stanisław Prus i Paweł Łysoń. Ponadto w skład delegacji wchodzą m.in. członkowie orkiestry Andropol i kilku druhów z Osp Sułkowice-Łęg. W sumie jedzie 28 osób.

Koszt przejazdu to – jak ustaliliśmy – ok. 10 tys. zł.

Więcej zdjęć:
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

budyn77, 25.06.2018 21:18

Szkoda że wójta Zaka nie przekazali...

`, 25.06.2018 17:36

Szybko zmieniłeś zdanie POwcze :-0 .... nie tak dawno uważałeś że PIS jest strasznie zły bo pomagał Ukraińcom a teraz tak ich wychwalasz pod niebiosa :-) No pięknie !

abcabc, 25.06.2018 16:42

szkoda tylko że Ukraina nie potrafiła wykorzystać tak okresu po 1989 rou jak zrobiła to Polska.byliśmy w tym samym miejscu, mieliśmy równy start a Polska (wbrew twierdzeniom PISu) zmieniła się nie do poznania a Ukraina w ogóle

abcabc, 25.06.2018 16:41

cenna inicjatywa., trzeba pomagać tak jak kiedyś zachód pomagał Polsce