Starosta i burmistrz pozostali na stanowiskach

, Polityka, Wiadomości, 26.11.2018 13:50, red
Tutaj wybory nie przyniosły większych zmian.
Starosta i burmistrz pozostali na stanowiskach
Po ostatnich wyborach w Radzie Powiatu Suskiego większość ma koalicja PiS i Powiatowej Wspólnoty Samorządowej. Podczas pierwszych w nowej kadencji obrad radni wybrali zarząd powiatu i prezydium Rady Powiatu.

Na stanowisku starosty nie ma zmian – starostą ponownie został Józef Bałos, który był jedynym kandydatem. Uzyskał w głosowaniu poparcie 15 radnych (przy dwóch głosach "przeciw" i czterech "wstrzymujących się") i tym samym został ponownie wybrany Starostą Powiatu Suskiego.

Wicestarostą wybrany został Zbigniew Hutniczak, sprawujący tę funkcję także podczas poprzedniej kadencji (16 głosów „za”, 3 „przeciw”, 2 „wstrzymujące się).

W ostatnich dniach odbyła się także pierwsza w nowej kadencji sesja Rady Miejskiej w Suchej Beskidzkiej. W październiku burmistrzem po raz kolejny został Stanisław Lichosyt. Przewodniczącym Rady Miasta VIII kadencji został Krystian Krzeszowiak, a Wiceprzewodniczącym Rady Miasta został Bogusław Ćwiękała.foto: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 27.11.2018 06:08

Ten ŁYSY jak sie nazywa ??