Sędziowie z Wadowic stanęli po stronie Sądu Najwyższego, a nie polityków PiS

, Polityka, Wiadomości, 30.01.2020 20:10, red
Sędziowie z Wadowic stanęli po stronie Sądu Najwyższego, a nie polityków PiS
Trwa ostry polityczny spór o reformę sądownictwa. Zdominowany przez posłów PiS Sejm przyjął ustawę nazwaną już "ustawą kagańcową", która ma dyscyplinować sędziów. Ci bronią się jak mogą.

Niedawno Kolegium Sądu Okręgowego w Krakowie wezwało wszystkich prezesów sądów w okręgu, aby zarządzili wstrzymanie przydziału spraw wszystkim sędziom powołanym na wniosek obecnej upolitycznionej Krajowej Rady Sądownictwa.

Odpowiedź przyszła z Sądu Rejonowego w Wadowicach.

"Wzywamy członków - sędziów Krajowej Rady Sądownictwa wybranych w sposób sprzeczny z Konstytucją RP do natychmiastowej rezygnacji z funkcji pełnionych w tym organie, bowiem nie są oni przedstawicielami samorządu sędziowskiego" - zaapelowali sędziowie Sądu Rejonowego w Wadowicach.

"Niekonstytucyjne obsadzenie tego organu przyczyniło się do największego chaosu w historii sądownictwa niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej" - uważają sędziowie z Wadowic.

Tłumacząc to na prosty język: sędziowie stanęli po strojnie Sądu Najwyższego, a nie polityków PiS, którzy forsują zmiany.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kamieni.kupa, 31.01.2020 10:51

Kolejny "niezależny" news "niezależnego" redaktora. Lewactwo aż bije po oczach jak się czyta te wypociny. Teksty żywcem przenoszone z tvn-u, wyborczej, onetu itp. Mam tylko pytanie do "niezależnego" redaktora - czy naprawdę nie widzi Pan jak jest Pan tendencyjny? Pozyskiwanie wiadomości tylko z jednego źródła to pseudodziennikarstwo. Polecam również lewactwu na przeczytanie w końcu konstytucji.

Starybrat, 31.01.2020 10:35

Redakcjo, może zanim coś się napisze, warto zapoznać się z ostatnim orzeczeniem TK...

JerzyO, 31.01.2020 09:26

Ci którzy mówili "konstytucją" dziś ją łamią bo chcą być nadal bezkarni ....

ChojnaZmiana , 31.01.2020 07:24

A może wypadałoby tak stanąć po stronie prawa i KONSTYTUCJI ! A po drugie czy niektórzy myślą że ktoś ma wściekliznę skoro nazywają ustawę "ustawą kagańcową". Po trzecie pewnie każdy by chciał być sędzią we własnej sprawie ! przecież najlepiej być bezkarnym !

xpek, 31.01.2020 04:53

pis wygral tylko dzięki metodzie donta. do senatu przegrał i tam samo będzie w maju.

kalafior, 30.01.2020 23:57

Tak PiS przegra tak jak ostatnio miał przegrać.No widocznie ta większość była niepotrzebna aby wygrać wybory.I to wszystkie od paru lat.

barte, 30.01.2020 22:06

bo większość Polaków to jednak nie są wyznawcy PISu

barte, 30.01.2020 22:04

Cała ta tzw reforma na siłę jest robiona tylko w jednym celu:kaczyński już wie że w maju przegra jedne wybory a jesienią drugie przedterminowe do Sejmu.Wcześniej chce wprowadzić do sądów swoich sędziów aby zagwarantować bezkarność sobie dudzie, ziobrze i jego kumplom. tak się panowie nie rządzi 38 milionowym krajem. Trzeba bardziej szanować ludzi o różnych poglądach

JerzyO, 30.01.2020 21:53

To się nazywa Targowica redaktorki i taki powinien być tytuł tego artykułu !!!