RIO wykryło nieprawidłowości w uchwale, ale podniesione stawki zostają

, Polityka, Wiadomości, 23.10.2019 14:05, PG
Mieszkańcy Wadowic płacą 14 zł miesięcznie od osoby.
RIO wykryło nieprawidłowości w uchwale, ale podniesione stawki zostają

Na początku września tego roku podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach radni podnieśli opłatę za wywóz śmieci. Mieszkańcy od października płacą za śmieci 14 zł od osoby miesięcznie (wcześniej mieszkańcy gminy płacili 8,60 zł) za odbiór odpadów selektywnych a 30 zł za odbiór odpadów niesegregowanych.

Jak się okazało, kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie stwierdziło nieprawidłowości w uchwale i ją unieważniło. Chodziło m.in. o błędy w ustaleniu opłat na terenie nieruchomości, gdzie znajdują się domki letniskowe. Tam właścicieli muszą uiszczać opłatę za cały rok z góry w terminie do dnia 15 czerwca. Z kolei pozostali właściciele nieruchomości płacą raz na kwartał.

Niestety.. chodziło tylko o to a nie o zmianę podwyższonych opłat za wywóz śmieci. Stawka – 14 zł – pozostaje.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 23.10.2019 18:35

niestety nie wyszło...pedałujący lewak też nie został posłem ;-((( wyrazy współczucia dla redakcji i kolegi