Radni: skarga na dyrektor CKiW zasadna [AKTUALIZACJA]

Region, Andrychów, Polityka, Wiadomości, 26.10.2017 15:00,
Zgodnie z zapowiedziami sprawa incydentu podczas koncertu w Andrychowie rozpatrywana była przez radnych.
Radni: skarga na dyrektor CKiW zasadna [AKTUALIZACJA]
Jak informowaliśmy, podczas koncertu na stadionie w Andrychowie, ochrona uniemożliwiła reporterom mamNewsa.pl wykonywanie obowiązków dziennikarskich. Po godzinie koncertu w niezbyt elegancki sposób zostali wyproszeni sprzed sceny, czym uniemożliwiono im zapewnienie kompleksowej relacji z tego wydarzenia tysiącom Czytelników mamNewsa.pl.

Ponieważ to już nie pierwszy przypadek, kiedy CKiW utrudnienia reporterom mamNewsa.pl wykonywanie obowiązków dziennikarskich – złożyliśmy skargę na dyrektor tej instytucji Anetę Wądrzyk, domagając się aby burmistrz wyciągnął wobec niej konsekwencje i uczulił ją na przyszłość, aby nie utrudniała dziennikarzom mamNewsa.pl pracy.Skarga była we wrześniu i październiku dwukrotnie rozpatrywana przez komisję rewizyjną Rady Miejskiej. Kilka godzin trwała dyskusja i wymiana stanowisk w tej sprawie. Wydawało się, że spór rozstrzygnie nagranie z monitoringu – podczas pierwszej komisji dyrektor CKiW zapewniła, że przedstawi stosowne nagranie rzekomo potwierdzające jej stanowisko, że wszystko było w porządku, bo jak twierdzi, dziennikarze byli wcześniej wielokrotnie upominani (co w rzeczywistości nie miało miejsca). Okazało się, że dyrektor nie posiada takiego dowodu - nagrania nie ma, bo... dziwnym trafem zostało zaraz po imprezie skasowane.

Na początku października komisja uznała, że skarga na dyrektor jest zasadna. Z taką rekomendacją skarga została skierowana pod obrady Rady Miejskiej.

W czwartek (26.10) skarga trafiła na sesję Rady Miejskiej. Dyskusji nie było. Radni - 18 osób - uznali, że skarga na szefową CKiW jest zasadna. Skargę poparli radni nie tylko opozycyjny, ale też ci z komitetu burmistrza Andrychowa. Radni nie mieli wątpliwości, że rzeczywiście przedstawicielom mamNewsa.pl utrudniono wykonywanie obowiązków dziennikarskich.

To już kolejna sprawa, z której tłumaczyć się musiała szefowa CKiW Aneta Wądrzyk. A było tego sporo... Choćby przypadki przegranych przez CKiW procesów z byłymi pracownikami tej instytucji zwolnionymi swego czasu przez Anetę Wądrzyk. Ostatnio głośno było także o dodatkowych pieniądzach, jakie radni musieli przekazać CKiW, by załatać budżet tej instytucji.


ZOBACZ: Radni mieli dylemat, ale w końcu przyznali pożyczkę dla Centrum Kultury i WypoczynkuAKTUALIZACJA: 26.10.2017

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 30.10.2017 06:53

@wzroczyny16 - nie wiem czy masz jakiś uraz do Pana Maksymiliana czy też bronisz Panią Dyrektor ale... nie wygląda to dobrze. Spróbuj o tym z kimś porozmawiać - może nieco Ci ulży na duszy. Nawet jeżeli jesteś ateistą (czego Ci nie życzę) możesz znaleźć wewnętrzny spokój. I o co chodzi z tym "podlaskim"?

troll, 28.10.2017 06:45

Kasy w budżecie CKiW już brakło. W zeszłym roku ,, szefowa' wzięła pożyczkę, , bez wiedzy rady i burmistrza. Co uczyni teraz??

Maksymilian, 27.10.2017 19:32

Ci co chcą przyzwoitości w życiu publicznym otrzymują to co poniżej.Naucz się pisać ,bo myślenie i ocena rzeczywistości jest przez ciebie nieosiągalna.Pomodlę się za ciebie,mimo wszystko.

wzroczyny16, 27.10.2017 13:49

Oj maksek maksiomaXymilian, mściwy starszy człowieczku z podlaskiego biadasowa, gdzie są twoje wartości chszescijańskie ? gdzie nauki katolickich góru? , wstydziłbyś się szczekać jak piesek podwórkowy - " świeto zmarłych" tuż tuż - pora na wyciszenie i przypomnienie sobie kim na tej planecie jesteśmy. Rozumiem ,że masz wyprany racjo - rozum wiele lat indokrynacji robi swoje. Piółsudzki miał rację stwierdzając,że: cytuję: " religia jest dla ludzi pozbawinych rozumu" - księża , biskupi niezmiernie sie cieszą z takich jak ty - nic dodać nic ujać. Możesz pluć jadem hamstwa i nienawisci mnie to nie wzruszy. Pozdrawiam.

specnarz, 27.10.2017 04:53

Pani dyrektor za Brzeszcze też udowodniono winę ale jako iż dobrowolnie poddała się karze nie została skazana. Ten kruczek pozwolił jej nadal piastować stanowisko - Pan Burmistrz obiecał że jeśli zostanie skazana to ją zwolni. Dziwny jest ten kraj... Dla mnie udowodniona wina jest jak wyrok tyle że bez kary.

Maksymilian, 26.10.2017 16:47

Ciekaw jestem czy wpłaciła "przywłaszczone"pieniądze w Brzeszczach?

aleocochodzi, 17.10.2017 21:22

Trzeba całemu temu towarzystwu z PO już podziękować i dokładnie rozliczyć. Powyciągać te trupy z szaf które zostawi obecna władza.

jerzymarchewka, 17.10.2017 19:53

Problem jest poważniejszy i nie jest nim nimfa z Brzeszcz. Odpowiedzialność za sytuację w ckiw ponosi tylko i wyłącznie niejaki Zdzisław specjalista od purchawek. I to on powinien odpowiadać przed organami i nie są to organy kościelne. A co łączy purchawę ze zdziskiem?

Maksymilian, 17.10.2017 19:34

Myślę że to nastąpi.

Ca-ro, 17.10.2017 17:59

Tą panią to już dawno powinien zająć się prokurator ma za pazurami niejeden przekręt