Radni głosują nad odwołaniem przewodniczącego i wiceprzewodniczącej Rady [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 30.05.2019 12:20, PG
Nerwowa sesja Rady Miejskiej w Andrychowie. Przewodniczący Krzysztof Kubień został odwołany ze swojej funkcji. Kandydatami na nowego przewodniczącego są: Roman Babski i Krzysztof Kubień.
Radni głosują nad odwołaniem przewodniczącego i wiceprzewodniczącej Rady [AKTUALIZACJA]

Czwartkowa (30.05.) sesja Rady Miejskiej w Andrychowie rozpoczęła się bardzo nerwowo. Radny Tadeusz Sarlej złożył wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Krzysztofa Kubienia oraz wiceprzewodniczącej Alicji Studniarz. Wniosek 11 głosami "za" znalazł się w porządku obrad.

Wcześniej radny Roman Babski poinformował radnych, że przewodniczący Krzysztof Kubień złożył zawiadomienie do RIO z zapytaniem, czy uchwała powołująca MOSKiT była podjęta prawidłowo. We wnioskach za odwołaniem znalazły się m.in. zarzuty o braku współpracy z burmistrzem.

Przewodniczący ogłosił godzinną przerwę na przygotowanie dokumentów na tajne głosowanie odwołujące go z funkcji.

K.Kubień odrzucił wszystkie zarzuty zawarte we wniosku o jego odwołanie. Między innymi zapewnił, że nie ukrywał żadnych dokumentów i zawsze był gotowy do współpracy z burmistrzem. Jego nieobecność na niektórych wydarzeniach gminnych była spowodowana chorobą ojca.- Demokracja jest demokracją. Większość decyduje. To nie jest pierwszy przypadek odwoływania przewodniczącego i myślę, że nie ostatni. - mówił przewodniczący K. Kubień.

Najpierw radni wybrali komisję skrutacyjną, która liczyła głosy. Zasiedli w niej: Andrzej Powroźnik, Władysław Żydek i Stanisław Prus.
Odwołanie odbyło się w głosowaniu tajnym.

"Za" odwołaniem było 11 osób. Radny Maciej Kobielus był nieobecny na sesji. Tym samym K.Kubień został odwołany ze swojej funkcji.

Kandydatami na nowego przewodniczącego są: Roman Babski i... Krzysztof Kubień.AKTUALIZACJA 12:20

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

martynowski, 09.06.2019 10:58

Ech dlaczego PiS stracił większość ... straszne czasy nadchodzą ...

",,**,,", 30.05.2019 18:09

To bylo wiadomo od dawna,wuefista nie nadaje się na przewodniczacego,prowadzil sesje w sposób dramatyczny,tak samo Studniarz sama nie wie po co jest radną,niby glosuje tu a myslami jest tam.zabawna kobieta,wszystkich usunac z rady miejskiej pod szyldem pis.gdzie kubieniu obietnice? Ty chciales byc burmistrzem.zabawne.

",,**,,", 30.05.2019 18:09

To bylo wiadomo od dawna,wuefista nie nadaje się na przewodniczacego,prowadzil sesje w sposób dramatyczny,tak sami Studniarz sama nie wie po co jest radną,niby glosuje tu a myslami jest tam.zabawna kobieta,wszystkich usunac z rady miejskiej pod szyldem pis.gdzie kubieniu obietnice? Ty chciales byc burmistrzem.zabawne.

xpek, 30.05.2019 11:23

a ja sie pytam gdzie jest kobielus?