Radni donieśli na burmistrza. Śledczy byli już w magistracie. O co chodzi? [AKTUALIZACJA]

Region, Andrychów, Polityka, Wiadomości, 23.02.2018 15:30, PG
Słowo donos robi ostatnio furorę w wielkiej warszawskiej polityce. A tutaj mamy lokalny andrychowski akcent. Czym to się skończy?
Radni donieśli na burmistrza. Śledczy byli już w magistracie. O co chodzi? [AKTUALIZACJA]

Podczas ostatnich minut czwartkowej (22.02.) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie zawrzało. Burmistrz Tomasz Żak tajemniczo zwrócił się do opozycyjnego radnego Macieja Kobielusa, aby ten pochwalił się co wraz z radną Alicją Studniarz (nieobecną na sesji) zrobili dla miasta i gminy Andrychów?

Radny Kobielus nie odpowiedział jednak na to pytanie, mówiąc tylko zagadkowo – Poczekamy.

Zapytaliśmy zainteresowanych stron o co im w ogóle chodzi? Niestety, nikt nie był chętny do odpowiedzi. Radny Kobielus zobowiązał się nam wyjaśnić sytuację dziś wieczorem. Burmistrz Tomasz Żak stwierdził, że nie będzie tego komentował, a radna Alicja Studniarz przebywa za granicą.

O co chodzi? Jak się dowiadujemy sprawa dotyczy złożenia do prokuratury zawiadomień dotyczących rzekomych nieprawidłowości w różnych miejskich tematach. Takie zawiadomienia przesłali do prokuratury właśnie m.in. radni Kobielus i Studniarz.

Chodzi m.in. o przetarg na zakup autobusów, a także o sprawę związaną z Centrum Kultury i Wypoczynku.

- Cały czas monitoruję sprawę CKiW, wokół której były ogromne kontrowersje. Moim obowiązkiem było podjęcie działań, posiadłem wiedzę o możliwych nieprawidłowościach i tyle. Były protokoły pokontrolne, które wskazywały na liczne nieprawidłowości. Zarówno władze, jak i szefostwo CKiW notorycznie odmawiało przekazania materiałów, o które prosiłem. Według mnie prokuratura jest właściwym organem, aby sprawę zbadać ostatecznie i na to liczę. - tak radny Maciej Kobielus uzasadnia nam swoją decyzję o przekazaniu sprawy CKiW do prokuratury. - Złożyłem zawiadomienie do prokuratury tylko w tej sprawie. W sprawie zawiadomienia o nieprawidłowościach przy przetargu na zakup autobusów nie mam nic wspólnego - dodaje.

Zawiadomienia trafiły do prokuratury, która zaczęła działać i przeprowadzać w tej sprawie czynności wyjaśniające. Jak ustaliliśmy, w ostatnich tygodniach w magistracie pojawili się już funkcjonariusze, którzy zbierali dane w celu wyjaśnienia "autobusowej inwestycji" . Od burmistrza Tomasza Żaka i wiceburmistrza Mirosława Wasztyla śledczy otrzymali potrzebne informacje oraz dokumentację przetargową.

Nieoficjalnie wiadomo, że w orbicie zainteresowań śledczych z prokuratury i CBA są także przetargi na dwie inne inwestycje: budowę krytego basenu oraz na remont Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W piątek (23.02) dla mamNewsa.pl sprawę skomentowała przebywająca za granicą radna Alicja Studniarz.

- Uważam , że ogrom zła i nieprawidłowości, które w mojej ocenie nawarstwiały się wokół CKiW nakazały mi zareagować. Wcześniejsze próby mobilizowania Pana Burmistrza do interwencji nie odniosły skutku, więc musiałam wziąć sprawy w swoje ręce. Natomiast kontrole dotyczące zakupu autobusów, remontu biblioteki miejskiej i inne nie są prowadzone z mojej inicjatywy. Niemniej osobiście jestem bardzo zadowolona, że znalazły się w środowisku andrychowskim inne odważne osoby, które praworządność i uczciwość uważają za wartość nadrzędną - mówi radna Alicja Studniarz


Tak czy inaczej, wygląda na to, że kampania wyborcza w Andrychowie powoli się rozkręca...

AKTUALIZACJA: 23.02.2017


foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

agares, 10.03.2018 16:51

i co tam ,,budyn,, słychać w tym temacie??? czekamy na więcej.kiedy wyrok???

Maksymilian, 26.02.2018 11:10

Rysiek;wiem o co chodzi.Wyjaśniłem tylko pobranie tokarki bez potwierdzenia,która została pobrana podczas mojego urlopu z magazynu za który odpowiadałem.Dziękujcie Panu Bogu że byłem tak wyrozumiałym.

stan, 26.02.2018 08:38

Maksek - czytaj ze zrozumieniem !!!

Maksymilian, 25.02.2018 19:40

stan;nigdy na nikogo nie donosiłem;Donosili ormowcy TW komuchy do komitetu.Dwa razy nawet zostałem wezwany do komitetu,wstydu człowieku nie masz i myślę że nigdy go nie miałeś.

stan, 25.02.2018 16:49

Oj; Maksek , Maksek ! - to nie urojenia , to fakty !!!

Maksymilian, 25.02.2018 10:59

stan;poproś najbliższych by cię dowieźli "za tory".Może uda się wyleczyć twoje urojenia. spinderman;sam zrezygnowałem,piszesz bzdury.

8866640spinderman, 25.02.2018 08:41

Te wszytkie wasze komentarze świadczą o ilorazie inteligencji i o stopniu zawansowania głupoty w raz z naczelnym maksiem wykopanym przez wyborców z samorządów: powiatowego i gminnego. Sączycie jad nienawiści, zapominacie ,że jesteście tylko malutkim pyłkiem w kosmosie.

stan, 24.02.2018 20:37

A Maksiu jesteś ; a Ty se przypominasz jak " za komuny" śledziłeś kolegę Krzysia ( tę poczciwinę) - tak sobie teraz myślę czy nie robiłeś to przypadkowo na czyjeś zlecenie ? :-))

Maksymilian, 24.02.2018 19:45

Mam jedne taczki i zastanawiam się czy kupić drugie ponieważ wywożenia będzie sporo. Kapowanie za kasę za komuny to było wredne.

BRUNECIK, 24.02.2018 18:37

abcabc! A co Ty zrobiłeś dobrego w Roczynach? Tam Cię ludzie mają dość!!!

rafi, 24.02.2018 17:28

[email protected] weekend a ty biedaku nadal na malym lokalnym portaliku dajesz bezsensowne komentarze,ktorymi sie osmieszasz,po co ci to chłopie,o.d.j.e.b.a.l.o ci juz calkowicie,podniecasz sie polityka jak mlody pelikan ktory wszystko łyka. Pora zglosic sie na terapie do szpitala psychiatrycznego.jedno i to samo p.i.e.r.d.o.l.i.s.z,zmien plyte bo to juz jest nudne,zdzisiek zarzuty 118 cba cbś,chlopie wez coś na wstrzymanie.

stan, 24.02.2018 17:10

Modlitwa Polaka Gdy wieczorne zgasną zorze, Zanim głowę do snu złożę, Modlitwę moją zanoszę Bogu Ojcu i Synowi: "Dopierdolcie sąsiadowi! Dla siebie o nic nie wnoszę, Tylko mu dosrajcie proszę." Kto ja jestem? Polak mały Mały, zawistny i podły. Jaki znak mój? Krwawe gały. Oto wznoszę swoje modły Do Boga, Marii i Syna: "Zniszczcie tego skurwysyna Mego brata, sąsiada, Tego wroga, tego gada." "Żeby mu okradli garaż, Żeby go zdradzała stara, Żeby mu spalili sklep, Żeby dostał cegłą w łeb, Żeby mu się córka z czarnym I w ogóle żeby miał marnie, Żeby miał AIDS-a i raka." Oto modlitwa Polaka.

igor102, 24.02.2018 16:58

stan psychiczny szambonurka stana jaki jest każdy widzi...Zdzisek i kilka innych osób też od dawna mają nocne koszmary...już teraz PIS ma 50 % poparcia a to nie koniec ;-))) CBA - w Andrychowie powstanie pewnie placówka....chłopaki nie będą dojeżdżać gdy roboty nawał....

stan, 24.02.2018 16:17

Pokarało Polskę plagą głupich pisiaków. Ci samozwańczy psuje mają jakąś straszną chorobę mózgu, która odbiera im moc bycia zwykłymi obywatelami. Im się wydaje, że wszystko co wymyślą i zrobią jest mądre i pożyteczne. Pozostało tylko ogłosić zbiórkę na budowę jak najszybciej Narodowego Centrum Psychiatrii Stosowanej imieniem Reduty Dobrej Zmiany i zaraz po powrocie do demokratycznego państwa prawa obligatoryjnie całą ta pisuarową sektę natychmiast odizolować od społeczeństwa w ramach leczenia zamkniętego celem zapobieżenia dalszemu szkodnictwu wewnątrz kraju i na arenie międzynarodowej.Oczywiście ci wybitniejsi w szkodnictwie będą mieli zapewnione oddzielne luksusowe cele np. ściany obite gumą o smaku zwycięstwa biało czerwonej drużyny-damy rade.

jerzymarchewka, 24.02.2018 15:15

Stan. Pajacu. Jak cytujesz to trzeba znać kontekst wypowiedzi nieuku. A tak to wychodzi , że my niezdziskowi to naród a reszta to ty klakierze. I przestań żreć te swoje grile boś coraz grubszy.

nietakszybko, 24.02.2018 14:04

Po trzecie - według klakierów Zak - trzymając się języka zakolandii – może składać „donosy” (tak było, a prokuratura umorzyła). Związani z nim ludzie mogą składać „donosy” (tak było, a prokuratura znowu umorzyła), klakierzy zakolandii – najlepiej po 5 miesięcznie, tak w przerwach między głoszeniem kłamliwej propagandy sukcesu (policja ani prokuratura nie chciała się zająć i oskarżać ludzi). Ale jak andrychowianie pójdę do prokuratury bo np. sprawa z autobusami – wiele rzeczy dziwnych i nie tak jak obiecywano, ckiw koło miliona dołożone w ciągu kilku miesięcy, to be. Zniszczyć tych andrychowian – taki cel mają klakierzy. Jak mogli ci andrychowianie? a co Żak i klakierzy mają monopol na zawiadomienia do prokuratury?

nietakszybko, 24.02.2018 14:03

Po trzecie - według klakierów Zak - trzymając się języka zakolandii – może składać „donosy” (tak było, a propkuratura umorzyła). Związani z nim ludzie mogą składać „donosy” (tak było, a propkuratura znowuumorzyła), klakierzy zakolandii – najlepiej po 5 miesięcznie, tak w przerwach między głoszeniem kłamliwej propagandy sukcesu (policja ani prokuratura nie chciała się zająć i oskarżać ludzi). Ale jak andrychowianie pójdę do prokuratury bo np. sprawa z autobusami – wiele rzeczy dziwnych i nie tak jak obiecywano, ckiw koło miliona dołożone w ciągu kilku miesięcy, to be. Zniszczyć tych andrychowian – taki cel mają klakierzy. Jak mogli ci andrychowianie? a co Żak i klakierzy mają monopol na zawiadomienia do prokuratury?

nietakszybko, 24.02.2018 14:01

po pierwsze abcabc wyraźnie mówił że nie będzie się odzywał w tej sprawie. No i co? jeden dzień wytrzymał w obietnicy. po drugie jak zwykle klakeirzy kompromitują Żaka. Po co nam burmistrz od brania pensji burmistrza i wyjazdów zagranicznych a wszystko inne mają załatwiać inni?

stan, 24.02.2018 13:37

Dwa cytaty jak wyraził się o Polakach Piłsudski : " Naród wspaniały, tylko ludzie kur. w. y" oraz, że " Polacy to naród idiotów". Jakże to prawdziwe słowa.

abcabc, 24.02.2018 12:14

mieszkańcy oczekują od radnych inwestycji w ich okręgach woborczych.jakimi dokonaniami mogą pochwalić się radni kobielus i studniarz?

Maksymilian, 24.02.2018 11:11

abcabc;zrobili dokładnie tyle na ile pozwolił im burmistrz.Ja dziękuję im za to że pilnowali wydawanie pieniędzy przez budzące wątpliwości osoby zatrudnione przez burmistrza.Ich praca może okazać się bardzo owocna.

abcabc, 24.02.2018 08:24

a co radna Studniarz i kobielus zrobili dla gminy Andrychów i mieszkańców po za tym że brali diety?może ktoś zna odpowiedź na to pytanie bo ja nie znam

igor102, 23.02.2018 18:48

póki co zaczekajmy na oficjalne stanowisko abcabc - zajmie je pewnie zaraz po powrocie z szusowania w Alpach czy innych Dolomitach ;-)))

nietakszybko, 23.02.2018 18:30

A klakierzy dalej swoje. Zak od brania pensji burmistrza, wyjazdów zagranicznych, brania kredytów, a problemy niech rozwiązują inni. Zak może - trzymając się języka zakolandii – składać „donosy”. Jego ludzie mogą składać „donosy”, klakierzy zakolandii – najlepiej po 5 miesięcznie, tak w przerwach między głoszeniem kłamliwej propagandy sukcesu. Ale jak andrychowianie pójdę do prokuratury bo np. sprawa z autobusami – wiele rzeczy dziwnych i nie tak jak obiecywano, ckiw koło miliona dołożone w ciągu kilku miesięcy, to be. Zniszczyć tych andrychowian – taki cel mają klakierzy. Jak mogli ci andrychowianie? a co Żak i klakierzy mają monopol na zawiadomienia do prokuratury?

igor102, 23.02.2018 18:24

oj,będzie się działo !!! sprawa kobity ze 118 zarzutami prokuratorskimi może być Puszką Pandory ... żaden normalny,uczciwy człowiek nigdy nie pojmie dlaczego ta kobieta została zatrudniona i tak broniona przez towarzysza ;-))) myślę że CBA jednak da radę ;-)))

zandrychowa, 23.02.2018 18:14

Miałem lepsze zdanie o Kobielusie ale po tym co ostatnio robi (tzn nic nie robi dla osiedla a przynajmniej nie widzę efektów jego działalności,donosi na burmistrza który w przeciwieństwie do MK robi dużo inwestycji w Andrychowie ) już nie ma o nim dobrego zdania

tomasz2, 23.02.2018 17:54

100 procent racji. Jak klakierzy zakolandii chcą mówić o nienawiści czy podkładaniu nogi niech spojrzą najpierw na siebie. Zresztą: autobusy – miało być kilkanaście milionów dotacji – NIE MA, seria pytań o firmę jaka wygrała przetarg i czy wszystko wykonała co miała zrobić. Basen kryty z 15 mln cena poszybowała do ok. 27 mln. CKiW aż wstyd mówić. Inne przetargi – seria pytań. Żak wyznaczył kiedyś drogę składając tzw. „doniesienie” do prokuratury. Jego słynna współpracownica robiła to samo. Plucie klakierów zakolandii żałosne wobec tych faktów.

rzykimuszazostac, 23.02.2018 17:45

Sam Żak składał zawiadomienie do prokuratury w sprawie dotyczącej poprzednika (mamnewsa powinno analogicznie napisać „donos” jaki zakończył się umorzeniem). Sam Żak mówił o sprawach prowadzonych przez prokuraturę wobec mieszkańców gminy a sprawy zgłosiła bliska współpracownica Żaka (bez skutku doniesienie). Liczba donosów klakierów zakolandii na andrychowian tzw wrogów Żaka przeraziła organizacje broniące praw człowieka do których andrychowianie zwrócili się o pomoc. Nie mówcie teraz że Żak jest zaskoczony? Że klakierzy – najwięksi donosiciele oburzeni? Może tak na siebie i swoje otoczenie spojrzeć jak mowa o nienawiści szacowni klakierzy?

szpp, 23.02.2018 16:54

Nie ma jak podkładać nogi burmistrzowi i i wykorzystać w celach politycznych polityczną prokuraturę.

znanywmiescie, 23.02.2018 16:40

maksymilian" Zgadzam się z Tobą ale Kobielus posiada (chyba) nawiększe kompetencje aby tę sprawę (karetki) prowadzić. A CKiW to może np. P. Studniarz się zajmować.

Profesor, 23.02.2018 16:25

Panie Kobielus może zamiast kogoś oskarżać niech sie pan zajmie czymś dla gminy bo tu sie pan jakoś na odwagę nie zdobył a i polecam jeszcze zmianę fryzjera bo moda na mop przeminęła.

jerzymarchewka, 23.02.2018 14:22

Afera coraz bardziej się rozszerza. Towarzysz Zdzisław end consortes zagościli na łamach portalu " Poviatlive" . My szarzy obywatele naszej gminy Andrychów gratulujemy wójtowi naszego miasta rozgłosu, cieszymy się , że o nas piszą i liczymy ,że wszystko się wyjaśni a zdzisław będzie mógł wyjechać na zasłużony urlop. Byle nie za długi nomen omen.

Maksymilian, 23.02.2018 14:19

Patrząc na zdjęcie vice burmistrza można zobaczyć przerażenie.

Maksymilian, 23.02.2018 14:14

znanywmieście;piszesz bzdury.Każdy z radnych powinien zainteresować się jak burmistrz gospodaruje groszem publicznym.Zatrudnienie na stanowisku dyrektora człowieka ze 118 zarzutami przez burmistrza powinno być szczegółowo wyjaśnione,bo to jest nieracjonalne.

znanywmiescie, 23.02.2018 13:24

Dlaczego Mister Kobielus nie interweniuje w sprawie karetki tylko jakieś Centrum Kultury go obchodzi?? Oto jest pytanie

jerzymarchewka, 23.02.2018 10:20

I jeszcze jedno. Nie zdzierżę faktu , że w tak ważnym temacie nie wypowiedział się słynny abuc. Czyżby to był zdzisek? Co zatkało cię kapucho?

jerzymarchewka, 23.02.2018 09:59

I jeszcze jedno. Nie zdzierżę faktu , że w tak ważnym temacie nie wypowiedział się słynny abuc. Czyżby to był zdzisek? Co zatkało cię kapucho?

jerzymarchewka, 23.02.2018 09:55

A ja znam naprawdę wielu zwolenników zdziska , którzy zagłosują na każdego byle nie jego . TW zdzisław notowany w katalogu IPN jako tajny współpracowniki o pseudonimie " Zdzisław" zbulwersowany , że ktoś złożył zawiadomienie ? To jakaś paranoja. Gościowi pomyliły się systemy. Jak on denuncjował kolegów i donosił to spoko. A jak ktoś odważył się andrychowskiego hrabiego tknąć to zabolało. Brawa dla odważnych ludzi , którzy nie boją się zdziskowej machiny represji.

formica, 23.02.2018 09:04

Dziwny jest ten artykuł w swoim przekazie. Jeszcze dziwniejsze zachowanie Burmistrza. Po pierwsze jaki DONOS? Może redakcja niech najpierw sprawdzi znaczenie słów, których używa. Podam 2 źródła definicji: SJP-donos "zgłoszenie do władz, zwykle tajne, o dokonaniu przez kogoś jakiegoś wykroczenia lub przestępstwa"; Wikipedia:Donos, denuncjacja – "poufne lub tajne (anonim) pismo oskarżające daną osobę lub instytucję, skierowane do osoby lub instytucji dysponującej sankcjami wobec oskarżanego w nim. Stanowi gatunek literatury stosowanej". Obie definicje podają, że jest to tajne, anonimowe zawiadomienie. Tymczasem zawiadomienie do prokuratury nie nie może być tajne, radni musieli podpisać wniosek. Czy dobrze rozumiem, że użycie takiego słowa ma na celu wzbudzenie pewnego rodzaju sensacji? Tylko po co? Po drugie zachowanie burmistrza budzi moje zdziwienie ponieważ sam podkreślał, jeśli dobrze pamiętam, cyt. "... jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości to powinien zawiadomić odpowiednie organy i one sprawdzą..." (cytat może nie być dokładny, trzeba byłoby odsłuchać kilka retransmisji z posiedzeń RM). Jeśli wszystko jest w porządku w tych sprawach, to Burmistrz może spać spokojnie. Poza tym zadaję sobie pytanie w jakim trybie wypowiedział się Burmistrz? Jest on zaproszonym gościem na obradach RM i powinien mu być udzielony głos przez Przewodniczącego RM. To jest do sprawdzenia w retransmisji, która zostanie udostępniona wkrótce. Żeby tylko nie okazało się, że wystąpił "w żadnym trybie", znanym z zachowania pewnego posła.

maniana, 23.02.2018 07:43

Sygnalista???!!!

szpp, 23.02.2018 07:17

Jakbym słyszał przekaz dnia

janjan, 23.02.2018 06:59

morze nienawiści w wykonaniu przeciwników burmistrza

gregory, 23.02.2018 06:35

Jakby tu rzecz – bardzo nerwowo zrobiło się w zakolandii. I tradycyjny atak na andrychowian i tradycyjnie obsesja. Tymczasem sprawa jest prosta – nikt nie dał panu Żakowi monopolu na składanie zawiadomień do prokuratury. On kiedyś, dziś andrychowianie. PS. Zbliża się godzina kiedy tzw. klakierzy przychodzą do pracy i zaczynają na całego swoją aktywność wymierzoną w andrychowian. Może jednak od dziś zajmą się czym pożytecznym? Bo „troll” ma całkowitą rację. Jak sie porówna co nam obiecywano z tym co jest to dramat.

szpp, 23.02.2018 06:23

Widzę że pisowskie trolle się bardzo ostatnio uaktywniły.ciekawe ile im płacą za komentarz bo widzę że trochę tego naprodukowały. W większości są to przeklejki ale chyba płacą im w takim razie na sztuki. heheh

troll, 22.02.2018 23:14

Widzę, że głos w tej dyskusji zabierają ,,główni aktorzy". Magistrat contra zwolennicy wyczyszczenia ,,szamba" jakie się zaczęło od jakiegoś czasu. Zabiorę i ja- obserwator. Zaczęło się od ,,przyspawania" się burmistrza do Anety W. Nie słuchał głosów, że to niebezpieczny temat. Pani Dyrektor stawiała kolejne ,,miny". Dalszym ciągiem jest ,,odejście" z żakolandii dwojga radnych, potem następują trudności z obiecywanymi inwestycjami, zdarza się. Nie ma nigdzie lekko. Więc zamiast zacisnąć zęby i ,,czyścić" następne ogniwa zardzewiałego łańcucha burmistrz kpi z radnych, wchodzi w niepotrzebne ,,gierki" zamiast myśleć o wyborcach i przyszłych wyborach. I teraz mamy sytuację, która nic dobrego nie przyniesie. Ani dla Mieszkańców, ani dla Magistratu. Może tylko ucieszyć innych. Przecież przez to wszystko Miasto i Gmina może stracić dotacje, które już są na wyciągnięcie ręki. Mieliście być dla Mieszkańców, serce dla Gminy a staliście się nadętymi bufonami, którzy widzicie tylko swoje ambicje. Szkoda słów.

keczanin, 22.02.2018 23:07

Kurcze ale te przykre sprawy nie przeszkodzą waszemu burmistrzowi w wyjazdach zagranicznych? Bo w sumie oprócz kredytów i ilości sporów sądowych za jego rządów z tego jest znany w okolicy.

marcin1970, 22.02.2018 22:21

Panu Wojciechowi vel sportowiec się wszystko myli od wspólnych zagranicznych wypadów z wiadomo kim i trudnków tam spożywanych :) Na pocieszenie klakierom – jak Żak składał doniesienie do prokuratury skończyło się na umorzeniu, jak klakierzy składali na andrychowian policja ani prokuratura nie chciała się zająć. Może teraz oni odetchną z ulgą? :)

marcin1970, 22.02.2018 22:20

Na autobusy i pozostałe elementy projektu miała być dotacja. Nowiny pisały o ok. 18 mln. zł. NIE dostali dotacji. Jest wielki kredyt. Basen kryty – tam miała być cała galeria kultury czy jakoś tak. Pieniądze na projekt wydane, szybko wycofali się. Jest sam basen kryty kwoty padały od 15 przez 19 po ok. 27 milionów. Duży rozrzut. Mówiono o 50 procentach dotacji, skończy się na kilku milionach (koło 3,5? mln) przy 27 milionach. Dodajmy do tego to co wyczyniało się w ckiw za wiedzą Żaka. Trudno dziwić się że prokuratura pojawiła się po dokumenty.

cath, 22.02.2018 22:07

Sportowiec a ty z Andrychowa jesteś czy z importu bo nikt z Andrychowa o zdrowych zmysłach tego co piszesz nie potwierdzi .A mieszkam tu juz kilkadziesiąt lat...

cath, 22.02.2018 22:04

Co by nie mówić uporczywe trzymanie na stołku Dyrektor CKiW było co najmniej dziwne.Tak dziwne ze aż podejrzane.I mnie nie dziwi zektos z tym chce zrobić porządek Co do karetki S przy takim czasie pracy karetki w Andrychowie tzn do 23 to cud ze ona tak długo jeździła z obsada.Ale jak juz wiele razy pisałem na poprawę nie liczcie.

sportowiec, 22.02.2018 22:04

@tomasz2, marnota z Cb i Twoich kolegów ... Problem raczej Ty masz i koledzy ... Widzicie że Żak + Wasztyl + Urząd pracują razem dla dobra Andrychowa ,wymyślają coraz to nowe inwestycje ,nowe pomysły , po mimo trudność realizują je, może czasem z poślizgiem ale tak jest z pieniędzmi ! jak w rodzinie, czasem więcej czasem mniej, ale nie podają się idą do przodu. Mają odwagę, próbować bo wierzą że może być lepiej i można coś zrobić dobrego ...

tomasz2, 22.02.2018 21:49

i niestety szał w jaki wpadła "zakolandia" potwierdza co mówią andrychowianie: bardzo nerwowo zrobiło się w zakolandii a jad wylewany na andrychowian tylko udowadnia że pali im sie grunt pod nogami.

tomasz2, 22.02.2018 21:48

przecież nie raz nie dwa było pisane na mamnewsa jak pan Żak składał zawiadomienie do prokuratury. Pisane było też jak członkowie tzw. zakolandii składali donosy na mieszkańców. Sami mieszkańcy sami pisali jakie mieli "przeboje" gdy weszli w spór z niektórymi przedstawicielami obecnej władzy w Andrychowie. Co? Na andrychowian można a andrychowianie nie mogą mieć wątpliwości? Kiedy pan Żak (czy ludzie z tzw. zakolandii) zyskał status - "tylko wielbić" albo "wyprowadzić się jak nie wielbisz"? Coś się komuś pomyliło i to na serio.

sportowiec, 22.02.2018 21:41

Niesamowite ... Tupet pANA i pANI donosicie, mistrzostwo. Pierwszy raz od wielu lat Mnie zatkało ,wyczyny jakimi może pochwalić się największy Konfident przy tej dwójce to nic ... Nie pamiętam żeby ten pan zrobił coś dla Andrychowa, teraz ma czelność robić takie rzeczy, brak słów , zero honoru ...za Milin złotych nie zagłosował bym a pANA ani pANIĄ i waszych kolegów ze świty idącej po trupach ... Brak słów ... naprawdę brak ... Tacy ludzie jak WY ,zniszczyli by Andrychów w rok ! Niczym się jeszcze nie wykazaliście a zrobiliście więcej zał niż dobrego .... Drogi Panie być se chłop i nie kompromituj się do końca ,bo wstyd będzie po Andrychowie chodzić za niedługo w biały dzień ,koleżance też tego radzę. Jest Mi wstyd za takich radnych ...

marcin1970, 22.02.2018 20:55

Tak sam nie wiem czemu nasuwa mi się pytanie czy pan Żak zna może powiedzenie: kto mieczem wojuje…

tomasz2, 22.02.2018 20:35

przecież nie raz nie dwa było pisane na mamnewsa jak pan Żak składał zawiadomienie do prokuratury. Pisane było też jak członkowie tzw. zakolandii składali donosy na mieszkańców. Sami mieszkańcy sami pisali jakie mieli "przeboje" gdy weszli w spór z niektórymi przedstawicielami obecnej władzy w Andrychowie. Co? Na andrychowian można a andrychowianie nie mogą mieć wątpliwości? Kiedy pan Żak (czy ludzie z tzw. zakolandii) zyskał status - "tylko wielbić" albo "wyprowadzić się jak nie wielbisz"? Coś się komuś pomyliło i to na serio.

tomasz2, 22.02.2018 20:28

bardzo nerwowo zrobiło się w zakolandii a jad wylewany na andrychowian tylko udowadnia że pali im sie grunt pod nogami.

igor102, 22.02.2018 20:21

oliwa sprawiedliwa zawsze na wierzch wypływa....dopóty dzban wodę nosi dopóki mu się ucho nie urwie...kto mieczem wojuje od miecza ginie...nie czyń drugiemu co tobie nie miłe....nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka...kłamstwo ma krótki nogi ...itd itd....mój znajomy nawrócony były esbek wszystkie poznał na własnej skórze....listopad niebawem....;-))) a potem..? CBA ? CBŚ ? ....niespokojne sny...

rafi, 22.02.2018 20:19

Co zrobil Kobielus???pamietamy jego glosowania,lizal dupe Zakowi przez lata,a teraz mysli ze mieszkancy to idioci i zapomnieli,Kobielus nie zrobil dosłownie nic dla Miasta i Gminy Andrychow,malo tego zatail nawet fakt ze karetka typu "s" jezdzi tylko z ratownikiem bez lekarza.juz mielismy takiego radnego co raz byl w pisie,raz uciekal z pisu,zwał sie Kubien, krytykowal duzo gadal i jak skonczyl,dostal dwa razy czerwona kartke od wlasnych wyborcow.bo z gadania to nie ma nic...licza sie czyny...

wendigo11, 22.02.2018 20:17

Karetkowy mokra Włoszka - nowy show Polsatu

maniek, 22.02.2018 20:13

Oczywiście w głowie się nie mieści że pan Żak po tym jak sam postępował, co mówił, teraz oburzałby się na radnych. Wierzę, że nie jest z nim źle, że to jakieś przejęzyczenie co pisze w artykule.

maniek, 22.02.2018 20:11

Naprawdę komuś się coś pomieszało jak myślał że tzw. klakierom wolno składać donosy na andrychowian, p. Żakowi zawiadomienie do prokuratury na poprzednika a sam Żak to co - nietykalny? w sprawch z nim związanych nie wolno o nic pytać, niczego sprawdzać??? Raz za razem klakierzy niby chcą pomóc p. Żakowi, wesprzeć go a robią z niego albo nieudacznika albo hipokrytę albo jedno i drugie.

igor102, 22.02.2018 19:55

tak w ogóle - szacun dla pani Studniarz i pana Kobielusa ;-))) a swoją drogą CBA i inne służby będą mieć pewnie w Andrychowie sporo roboty...jedno jest pewne - będzie się działo ;-)))

krisu78, 22.02.2018 19:50

Co do sedna jak się czyta klakierów zakolandii można podsumować tak - co wolno żakowi i tzw. zakolandii, to andrychowianom nie wolno? Bez jaj. Jakby tu powiedzieć szanowni klakierzy – kto mieczem wojuje….

krisu78, 22.02.2018 19:50

Tak w ogóle to z Żaka chyba niezły żartowniś. Obiecywanego pogotowia NIE MA, obiecywanego ronda turbinowego NIE MA, basen zamiast 15 mln koło 27 mln będzie kosztował a dotacja marna, autobusy zamiast obiecywanej dotacji na kredyt, opieka całodobowa – gdzieindziej jest u nas zlikwidowali. Ceny śmieci – dwie podwyżki w 2 lata, a dziś ponoć Żak znów „błysnął”. Żak pensja ósmy rok koło 13 tysięcy na miesiąc. Ale to radnych będzie pytał co zrobili dla gminy? Samego siebie to głupio i wstyd?

igor102, 22.02.2018 19:43

wreszcie dożyliśmy czasów że złodzieje przestali spać spokojnie...nawet Kulczykowie mają pełno w gaciach...tak trzymać !!! Cela +

nietakszybko, 22.02.2018 19:34

no nie mówcie że "zakolandia" na czele ze swoim szefem ma do kogoś pretensje??? Po tym co sami robili?????? Niemożliwe. To byłby szczyt hipokryzji.

gregory, 22.02.2018 19:28

Nie jajjan jest tzw. "Tomuś Donosek"

gregory, 22.02.2018 19:27

Jakby tu rzecz - pan Żak to po tym co sam zrobił chyba obrażać się nie ma prawa? Klakierzy w liczbie donosów na andrychowian - rzekomych przeciwników obecnej władzy przebili donosicieli SB, więc obrażać się nie mają prawa.

janjan, 22.02.2018 19:27

To w Andrychowie jest jakiś nowy radny Maciej Donos?

Maksymilian, 22.02.2018 19:19

Nauka idzie od burmistrza.Jeśli bronicie TW to jesteście nienormalni.

martinez, 22.02.2018 19:18

Co klakierzy myśleli że Zakowi wolno składać zawiadomienia do prokuratury, że im wolno donosić na andrychowian na policję a andrychowianom nie wolno zainteresować prokuratury tym co wyczynia Żak? Panu Żakowi z jego zawiadomienia nic nie wyszło. Zobaczymy jak tu będzie.

Maksymilian, 22.02.2018 19:15

Radny zrobił dla Gminy tyle i tylko tyle ile pozwolił mu burmistrz.

kaczor, 22.02.2018 19:14

Cóż klakierzy jak zwykle chcieli uderzyć w andrychowianina a zapomnieli co robił Żak. Sam składał zawiadomienie do prokuratury o basen otwarty. "Z inicjatywy obecnego burmistrza Tomasza Żaka sprawą zajęła się prokuratura". Jak informował mannewsa Żakowi nic nie wyszło.

rokos, 22.02.2018 19:12

Akurat pan Żak nie powinien być zły. Mamnewsa pisało że Żak składał tzw. donos na poprzednika za basen otwarty, Bez skutku zresztą. Takie metody jak pan Zak "tylko w Rosji"????

martin79, 22.02.2018 19:08

A ja myślałem że takie metody jakich użył pan Radny, stosuje się tylko w Rosji!

xpek, 22.02.2018 19:01

hahahaha mokra włoszka odlatuje już chyba