Radna chce więcej patroli w centrum miasta

Andrychów, Polityka, Wiadomości, 04.10.2017 20:00, PG
Liczne akty wandalizmu i ciągłe „libacje” w centrum Andrychowa. Jedna z radnych chce, by tymi sprawami zajęła się Straż Miejska.
Radna chce więcej patroli w centrum miasta

 

W ostatnich dniach w Andrychowie ciągle zgłaszane są na policję zdarzenia dotyczące wybijania szyb czy kradzieży w sklepach. Ostatnie przykłady to włamanie do pawilonów handlowych przy supermarkecie Biedronka a także wybicie szyby w jednej z pasmanterii w centrum miasta. 

 

Więcej tutaj: Włamania i dewastacje, czyli niedziela w Andrychowie


Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej problem poruszyła radna Ewa Wątroba, apelując do burmistrza o zwiększenie patroli w mieście.

 

- Już po raz kolejny proszę o zwiększenie patroli w mieście. W centrum, i nie tylko tam, dochodzi do licznych aktów wandalizmu. W ogóle się nie pojawia straż miejska. - apelowała radna Ewa Wątroba. Radna twierdzi, że w momencie kiedy samochód jest źle zaparkowany Straż Miejska od razu się pojawia, a kiedy dzieje się coś złego to ich nie ma. - W centrum miasta cały czas są jakieś "libacje", przez które ludzie nie mogą nawet spać. – bulwersuje się radna.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Stanislawa_2801, 06.10.2017 15:42

Tak nie tylko w centrum miasta dzieją się takie rzeczy, ale także na osiedlu. Tu na rondzie dają sobie upust rajdowcy samochodowi i motocyklowi, kiedy oni milkną inni idą gromadnie i krzyczą wulgarnie, strzelają nie wiadomo z czego, okropne.

Zibi33, 06.10.2017 06:15

Jakiś procent patologii jest zawsze w wysokorozwiniętych społeczeństwach, niestety w tym mieście jest sporo przyzwolenia na pewne zachowania nie tylko w centrum miasta każdy kto obserwuje otoczenie dostrzega to samo w innych miejscach. Swoją drogą sami jesteśmy sobie winni bo kto z normalnych reaguje na spożywanie napojów wyskokowych w miejscu publicznym? Garstka ludzi potrafi zadzwonić na policję i zgłosić taki fakt , większość mówi a nie moja sprawa od tego są odpowiednie służby, więc sami poniekąd dajemy na to przyzwolenie.

sebsky, 05.10.2017 21:07

Znaczy na pilnowanie romów za nasze pieniądze pójdzie więcej ???? Nie mówię o tych podpitych wyrostkach z którymi policja jakoś sobie radzi ale o tej uprzywilejowanej kaście..

taranczako, 05.10.2017 09:13

No proszę libacje znad rzeczki gdzie leje deszcz i mokro przeniosły się do centrum gdzie zawsze znajdzie się jakieś gościnne zadaszenie w bramie ...

stachurski300, 05.10.2017 03:07

Strażacy z miasta są do łupienia kierowców a milicjanci to mają we du...e.

Starybrat, 04.10.2017 22:10

Wszyscy narzekają na brak porządku, bezpieczeństwa. Za rok wybory, wybierzmy radnych, burmistrza, którzy zlikwidują Straż Miejską, co w wielu miastach się dzieje i to często z inicjatywy samego burmistrza, by nie szukać daleko Brzeszcze.

walet, 04.10.2017 21:48

@Betty, proszę mi wierzyć w Kętach jest identycznie, też nie można liczyć na straż miejską, gdy są potrzebni to ich nie ma, zwłaszcza nocą, czy w weekendy, niestety widać ich tylko w samochodzie, na dodatek słyszy się od mieszkańców, można przeczytać na forum GK, że krytykujące ją osoby są ciągane po komisariatach, straszy się ich prokuratorem, etc. łamiąc ich konstytucyjne prawo do wolność wypowiedzi, oceny osób publicznych. Niektórzy nie wiedzą,że wolność wypowiedzi gwarantuje wolność wyrażania swoich poglądów za pomocą wszelkich dostępnych środków ich uzewnętrzniania- sieć komputerową (np.Internet),

Mieszkaniec2, 04.10.2017 20:44

Chociaż jedna osoba w tej radzie zauważa to co dzieje sie naprawdę i jest codziennością . Policja wjeżdża tylko na park autem puszczą długie światła i koniec patrolu i nie dość że rzadko w ogole tam sie pojawiaja to juz nawet nie mogą wyjść z samochodu ..... żenujące .A co sobote ,,młodzież ,, andrychowska tam pije ( zakaz jest spożywania alkoholu w miejscu publicznym a policja z tym nic nie robi a co niektórzy chcieli unieważnić zakaz w tedy to by była juz regularna mela ) . I dokladnie jak tu niżej napisane nawet dzieciaką plac zabaw zniszczą i pewnie nikt za to odpowiedzialnosi nie ponosi .

zandrychowa, 04.10.2017 20:43

Mnie to nie dziwi skoro kilka tysięcy policjantów z całego kraju jest angażowanych na pilnowanie męczennic smoleńskich to nie ma ich na ulicach miast

budyn77, 04.10.2017 20:27

Wina PiS a nie burmistrza...

kalafior, 04.10.2017 20:16

@Betty To wszystko prawda ,gdzie policja i straż miejska? Czy w tym czasie kierowców żle zaparkowanych samochodów spisują ?Szkoda każdego grosza na straż miejska w tym mieście.

Betty, 04.10.2017 20:09

Dokładnie tak! Plac zabaw w parku pomazany zapaskudzony, pomiędzy tarasem pałacu Bobrowskich a kościołem regularnie są zakrapiane imprezy albo "elementu" albo młodzieży, pod Kauflandem i Biedrą zaczepiają pijane lumpy, wzdłuż brzegu Wieprzowki za hala na 1 Maja strach przejść, nie wspomnę o wałęsających się pijanych cyganach, dlatego po zmroku strach z domu wyjść.... i nic z tym się nie robi! W Wadowicach czy Ketach nie ma takiego dziadostwa jak u nas!