Przesłuchania świadków i analiza dokumentacji. Trwa postępowanie w sprawie CKiW

, Polityka, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 24.10.2018 13:10, PG
Nikomu jeszcze nie przedstawiono zarzutów.
Przesłuchania świadków i analiza dokumentacji. Trwa postępowanie w sprawie CKiW

Na początku tego roku dwóch andrychowskich radnych: Alicja Studniarz i Maciej Kobielus złożyli zawiadomienie do prokuratury, państwowej inspekcji pracy i CBA o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie finansów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Taka sytuacja doprowadziła do tego, że Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wraz z komendą wadowickiej policji wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Co dalej z tą sprawą?

Jak informuje nas rzecznik prasowy PPO Janusz Hnatko postępowanie przygotowawcze prowadzone jest w sprawie: podejrzenia popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego Burmistrza Miasta Andrychów polegającego na nienależytym sprawowaniu nadzoru nad działalnością CKiW w Andrychowie, poprzez nie reagowanie na łamanie prawa pracy, przepisów prawa o ubezpieczeniach społecznych, naruszenie dyscypliny finansów publicznych skutkujących koniecznością zapłaty z publicznych środków odsetek, kar lub opłat i sposobem wydatkowania z budżetu Gminy środków z dotacji na kulturę przez pełniąca funkcje Dyrektora CKiW w okresie od 1 września 2014 r. do grudnia 2017 r. w Andrychowie woj, małopolskiego, co było działaniem na szkodę interesu publicznego tj. o p-two z art 231 § l kk.

W tym okresie dyrektorem CKiW w Andrychowie była Aneta Wądrzyk.

W postępowaniu zabezpieczono niezbędną dokumentację z działalności CKiW w Andrychowie i kontynuowane są przesłuchania świadków w sprawie.

- Aktualnie nie zgromadzono materiału dającego podstawę do wydania postanowienia o przedstawieniu zarzutów wobec funkcjonariuszy publicznych. – przekazuje nam rzecznik prasowy PPO Janusz Hnatko.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ioioio5, 27.10.2018 20:30

Panie Macieju .wypadało by podziękować za głosy w wyborach .Z tego co widać ,ciężko przechodzą Panu słowa dziękuję ,przepraszam,proszę .4000 tys. głosów zobowiązuje .

zdzislaw, 27.10.2018 19:01

Kto jest w końcu partnerką burmistrza? Już nie Aneta W. ?

zdzislaw, 27.10.2018 14:46

Kto jest w końcu partnerką burmistrza? Już nie Aneta W. ?

zdzislaw, 25.10.2018 21:11

Tomasz Żak i Aneta Wądrzyk. Już tyle lat ze sobą. Ale mamy burmistrza. Niech to...

Maksymilian, 25.10.2018 15:13

beskidmaly;Ja jestem przekonany że zawiadomienie było zasadne.Samo zatrudnienie tej pani z wieloma zarzutami na stanowisku dyrektora to dno.W dalszym ciągu zadaję pytanie czym kierował się burmistrz zatrudniając tę panią.

beskidmaly, 25.10.2018 05:37

Jestem bardzo ciekawy jazeli nie będą postawione zarzuty wobec funkcjonariusz publicznych to ktorys z tych radnych powie publicznie to magiczne slowo= przepraszam.

wolfgang, 24.10.2018 16:31

"- Aktualnie nie zgromadzono materiału dającego podstawę do wydania postanowienia o przedstawieniu zarzutów wobec funkcjonariuszy publicznych. – przekazuje nam rzecznik prasowy PPO Janusz Hnatko. " - no i gdzie pajace (pieniacze) jesteście ? !!!

Zibi33, 24.10.2018 14:55

To co się działo w Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie przez lata akurat dobrze , że prokuratura się temu przygląda bo nie da się zaklinać rzeczywistości. CKiW było zarządzane skandalicznie a pan burmistrz udawał że jest OK na wszystko przymykał oczy a do tego i tak do tego burdelu dopłacali andrychowianie. Teraz się znalazł trybun ludowy będzie jeszcze odwracał kota ogonem. Panie Żydek akurat odnośnie osób publicznie głoszących nieprawdziwe informacje to już byś się pan nie kompromitował bo wszyscy wiemy o pewnych epizodach z pana życia które znalazły finał w sądzie. Chłopie choć odrobinę przyzwoitości wykaż choćby z uwagi na twój wiek.

zdzislaw, 24.10.2018 14:32

Tomasz Żak i Aneta Wądrzyk. Już tyle lat ze sobą. Ale mamy burmistrza. Niech to...