Program PiS dla Gminy Andrychów – część II BEZPIECZEŃSTWO

, Polityka, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 10.10.2018 14:50, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Materiał Wyborczy KW PiS.
Program PiS dla Gminy Andrychów – część II BEZPIECZEŃSTWO

Szanowni Mieszkańcy Gminy Andrychów!

Prezentujemy Państwu program Prawa i Sprawiedliwości przygotowany dla Gminy Andrychów. Powstał on w wyniku szerokich konsultacji społecznych, doświadczenia samorządowego a także obserwacji życia społeczno-gospodarczego naszej gminy i jej otoczenia. Opiera się on na trzech filarach. Są to: RODZINA, BEZPIECZEŃSTWO, ROZWÓJ. Pierwszy z nich przedstawiliśmy na portalu mamNewsa: tutaj

Poniżej prezentujemy wybrane propozycje dla drugiego filaru naszego Programu dla Gminy Andrychów.

II BEZPIECZEŃSTWO

- Przywrócimy działanie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gminie Andrychów.

- Mieszkańcy powinni czuć się bezpiecznie na drogach swojej gminy, dlatego doświetlimy szczególnie niebezpieczne miejsca, przede wszystkim przejścia dla pieszych.Podejmiemy rozmowy z PKP na temat lepszego zabezpieczenia niestrzeżonych przejazdów kolejowych w gminie Andrychów.

- Bezwarunkowo wspierać będziemy budowę Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, zaangażujemy się m.in. w pomoc przy wykupie gruntów itp.

- Bliska, stała współpraca z andrychowską Policją w kwestii zapobiegania przestępczości i ochrony obywateli. Będziemy organizować i wspierać działania integrujące społeczność Andrychowszczyzny. Wprowadzimy na stałe zasadę „zero tolerancji” dla rzeczywistych przestępców.

- Będziemy szybko reagować na interwencje Mieszkańców. Planujemy w tę pomoc włączyć w jeszcze większym stopniu Straż Miejską. Praca tej formacji powinna także podnosić komfort życia mieszkańców (patrole będą odnotowywać i zgłaszać wszelkie niepokojące zjawiska i usterki w celu poprawy sytuacji a w ZGK powstanie "komórka szybkiego reagowania" – nawet drobne a często uciążliwe usterki będą szybko i sprawnie usuwane).

- Darmowa karta pływacka na wzór karty rowerowej. Każdy uczeń kończący szkołę podstawową w Andrychowie będzie mógł przejść darmowy kurs pływania i zdać egzamin na kartę pływacką.

- Zwiększymy nakłady na OSP a środki te będziemy rozdzielać równomiernie na wszystkie straże.

Niezależnie od powyższego, choć wynika to z przedstawionego programu, naczelną dewizą mojego działania będzie zasada: najpierw człowiek – potem inwestycje.

Będziemy wsłuchiwać się w głosy mieszkańców i reagować na ich potrzeby.

Więcej o naszym Programie na stronie internetowej www.krzysztofkubien.pl

21 października br. RAZEM zdecydujmy o przyszłości naszej Gminy.

Krzysztof Kubień


Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy