Pracownica wygrała sprawę ze spółką komunalną. Radny chce wyjaśnień, burmistrz musi się tłumaczyć

, Polityka, Wiadomości, 04.06.2019 21:10, PG
Były prezes Komaxu zasiada obecnie w Radzie Nadzorczej spółki.
Pracownica wygrała sprawę ze spółką komunalną. Radny chce wyjaśnień, burmistrz musi się tłumaczyć

W 2017 i 2018 roku głośno było w Kętach o sprawie zwolnienia jednej z pracownic gminnej spółki Komax przez ówczesnego prezesa, a obecnie członka Rady Nadzorczej tej samej spółki, Krzysztofa Michalskiego.

Radny Wiesław Gawęda przypomniał tę sytuację na ostatniej sesji Rady Miejskiej i poprosił burmistrza o wyjaśnienie i podjęcie działań w tej - jak twierdzi radny – bulwersującej sprawie.

Radny poinformował, że w 2018 Sąd Rejonowy w Chrzanowie wydał już prawomocny wyrok w sprawie zwolnionej pracownicy Komaxu przeciwko spółce Komax. Pracownica wygrała w sądzie ze spółką, a Komax został zobowiązany do wypłacenia jej odszkodowania.

Sprawa jest dość zawiła. Wszystko działo się od połowy 2017 roku aż do zwolnienia kobiety, które miało miejsce w styczniu 2018 roku. Mimo wzorowego wykonywania przez nią obowiązków (jak potwierdzali jej przełożeni), przez kilka miesięcy próbowano ją nakłonić do zwolnienia, a gdy to się nie udało w końcu zlikwidowano stanowisko, które zajmowała i tak straciła pracę. Kobieta nie godząc się na to, jak ją potraktowano złożyła pozew do sądu pracy i jak widać sprawę wygrała.

Burmistrz Krzysztof Klęczar wiedział o całej sprawie i spotkał się z poszkodowaną pracownicą. Mimo wyroku sądu, nie wiedzieć czemu, K. Michalski nadal zasiada w Radzie Nadzorczej spółki z ramienia gminy.

Radny Gawęda zapytał burmistrza jaką kwotę odszkodowania wypłaciła spółka na rzecz zwolnionej pracownicy, a także jakie inne koszty poniosła spółka w związku z rozprawami w sądzie czy wynajęciem kancelarii adwokackiej.

Radnego interesowało również to, jakie konsekwencje zamierza wyciągnąć burmistrz i Rada Nadzorcza wobec Krzysztofa Michalskiego, który to naraził spółkę na dodatkowe koszty i naruszył przepisy kodeksu pracy.

- Spółka pod zarządem byłego prezesa miała w 2017 roku 400 tys. zł straty, a w 2018 roku - 530 tys. zł. W związku z tym jakie jest ekonomiczne i etyczne uzasadnienie zasiadania K. Michalskiego w zarządzie spółki ?– pytał radny Gawęda, którego ciekawiło także wykształcenie byłego prezesa.

Burmistrz Kęt ma odpowiedzieć radnemu na piśmie.

Do tematu powrócimy...

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KK, 04.06.2019 20:31

https://www.facebook.com/iKety24/photos/a.450737942118196/566997820492207/?type=3&theater