Podwyżka podatku od nieruchomości w Kętach

, Polityka, Wiadomości, 04.12.2018 13:40, PG

Po wyborach radni podejmują trudne decyzje.

Podwyżka podatku od nieruchomości w Kętach

W roku 2019 roku podatki od nieruchomości w Kętach będą wyższe o 5% w stosunku do dwóch poprzednich lat.Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji Rady Gminy. 14 radnych głosowało za, a byli to: Drabek Andrzej, Gawęda Wiesław, Janeczko Tomasz, Karaim Maria, Kowalska Grażyna, Kusak Dorota, Nycz Marek, Nycz Mirosława, Plewniak Łukasz, Raj Janusz, Sordyl Janina, Wiśniowski Andrzej, Włodarczyk Urszula, Zaręba Marin. Natomiast 7 wstrzymało się od głosu: Błasiak Marek, Goc Jakub, Kruczała Janusz, Kubik Jan, Kuźma Lesław, Antoni Mojżesz, Wysogląd Danuta.

W 2019 roku kęczanie zapłacą od budynków mieszkalnych lub ich części – 0,58 zł/1m2. Wcześniej było 0,55 zł.

Od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 20,99 zł/m2 powierzchni użytkowej (przez ostatnie dwa lata było to 19,99 zł). Z kolei od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej stawka będzie wynosiła 0,74 zł/m2 (podwyżka o 4 grosze).

Czyli przykładowo przy budynku mieszkalnym o powierzchni 150 m2 na działce o wielkości 10 ar mieszkaniec w skali roku zapłaci 14 zł więcej. Z kolei przedsiębiorcy posiadający budynek o wielkości 50 m2, na 5 arach gruntu zapłacą w skali roku 70 zł więcej.

Poniżej cała tabela stawek. Należy wspomnieć, że wysokość stawek podatku od nieruchomości nie może przekroczyć rocznie górnych granic stawek kwotowych ogłoszonych przez Ministra Finansów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 05.12.2018 04:11

(...) CHODZI O TO BY ZBIERAĆ A NIE ZEBRAĆ I SKOŃCZYĆ ZBIERANIE (...)

ulubieniec, 04.12.2018 20:59

Ktoś musi finansować te fanaberie pod nazwą "długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja".