Obrady radnych NA ŻYWO w internecie [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 30.05.2019 10:05, red
W czwartek od godziny 10:00 odbywa się już dziesiąta w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Andrychowie.
Obrady radnych NA ŻYWO w internecie [AKTUALIZACJA]

Po raz pierwszy burmistrz Andrychowa Tomasz Żak złoży raport o stanie gminy za 2018 rok. Raport jest dostępny na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Andrychów Planowana jest dyskusja i głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania. To pewna nowość, wynikająca ze znowelizowanej ustawy o samorządzie.

Będą także sprawozdania finansowe i głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium.

Czy burmistrz otrzyma wotum zaufania i absolutorium od radnych? Przypomnijmy, że teoretycznie T. Żak nie ma większość w Radzie Miejskiej, ale w ostatnich miesiącach zdarzało się już, że niespodziewanie tę większość zyskiwał, gdy jego inicjatywy popierali trochę niespodziewanie radni z KWW Kobielus 2018. Przypomnijmy, że oficjalnie większość w Radzie Miejskiej mają radni PiS i KWW Kobielus 2018.

O przebiegu obrad, wynikach głosowania i decyzjach będziemy na bieżąco informować na mamNewsa.pl.

xxx

Obrady rozpoczęły się od małej sensacji: radny Tadeusz Sarlej złożył wnioski do porządku obrad o odwołanie przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Kubienia (PiS) i wiceprzewodniczącej Alicji Studniarz.

Zarzucił im m.in. brak współpracy z burmistrzem. Pod wnioskami podpisało się odpowiednio 8 i 6 radnych. Po złożeniu wniosków, K. Kubień zarządził przerwę w obradach.

Po przerwie 11 radnych głosowało za wprowadzeniem obu wniosków do porządku obrad. To oznacza, że dziś możliwa jest zmiana przewodniczącego RM. Następnie ogłoszona została kolejna przerwa - tym razem godzinna.

Kto ma czas może na żywo śledzić przebieg obrad.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bracki7, 30.05.2019 16:09

Dlaczego Gmina wykonała parking przy kościele w Sułkowicach?

kalafior, 30.05.2019 14:06

Ciekawo co tym od Kobielusa odbiło??

kalafior, 30.05.2019 14:03

Dzięki tym wyborcom Kobielusa ,teraz znów Żak może wszystko bo większość za nim.

aleocochodzi, 30.05.2019 12:46

Romek z KODu na następną sesję niech przygotuje tęczowe jarmułki i niech przegłosują obowiązek noszenia dla wszystkich radnych.

ChojnaZmiana , 30.05.2019 11:23

Brawo !!! odsunąć PIS od władzy w gminie i zabrać 500+ itd. w końcu nastanie normalność.

barte, 30.05.2019 10:39

Brawo burmistrz Żak.Andrychów daje przykład i odsuwa PIS od władzy