Obrady andrychowskich radnych na żywo

, Polityka, Wiadomości, 20.12.2018 10:00,
W programie trudne tematy.
Obrady andrychowskich radnych na żywo
Andrychowscy radni zajmą się m.in. propozycją podwyższenia opłaty śmieciowej z 10 na 13 od osoby miesięcznie. Mieli także uchwalić budżet gminy na 2019 roku, ale ten projekt został zdjęty z porządku obrad. Stało się tak na wniosek radnego Wiesława Mikołajka (PiS). Za głosowało 12 radnych, a 9 wstrzymało się od głosu.


Poniżej okienko z transmisją "na żywo", a później na mamNewsa.pl informacje o podjętych przez radnych decyzjach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 21.12.2018 07:40

Teraz za to będą najtańsze smieci w Polsce a nie będzie drogi w Roczynach, strażnicy w Inwaldzie. chodnika wZagorniku, budynek klubowy w Targanicach tylko w stenie surowym, i jeszcze paru innych pewnie jeszcze cos w Andrychowie .Bolecinie ,Brzezince bo tylko z wydatków bieżących moze być do smieci dopłacone. Acha jeszcze cos w Rzykach trzeba nie robic aby było uczciwie . Pewnie cos trzeba jeszcze zabrać z funduszu soleckiego moze z letniego i zimowego utrzymania drog ale smieci będą najtańsze hahahaha

aga33, 20.12.2018 22:39

oj kryniu. Cieszę się że nie zaprzeczasz faktom. Były "wycieczki" zagraniczne w wąskim gronie za pieniądze podatników (chociaż takie miały się skończyć). Były wielkie nagrody dla wybranych. Było o basenie który miał kosztować koło 15 mln a będzie koło 30. Było zostawione 150 metrów bez remontu na Włókniarzy a chwilę potem wiadoma firma wyremontowała to 150 metrów za ponad 700 tys złotych!!! Były wizualizacje za ogromne pieniądze które wylądowały w szufladzie bo tych rzeczy nie budowano. Niech rada pilnuje Burmistrza, tego jak wydaje pieniądze podatników a może okazać się że i na dopłacenie do śmieci będzie i na kilka ważnych inwestycji. Czas na gospodarskie podejście do gminy. Tylko niech radni nie ulegną szantażom ani zastraszaniu o którym już głośno! Pozdrawiam nagradzanego krynia232 :)

krynio232, 20.12.2018 22:28

Oj jacy my mieszkancy jesteśmy tępi Żak podniusł cenę śmieci. Ustawił przetarg by wystartowała jedna firma czyli EMPOl i dała najwyższą cenę. A może ze paliwo najdroższe w Andrychowie to też wina Żaka bo tak kazał? ....... Czasem się zastanawiam czy tylko część osób z rady i komentujących ma plewy zamiast mózgu? A widać jaki statut społeczny reprezentują radni. ( jaka inteligencja taki gruby portfel) współczucie dla gminy

obserwator2012, 20.12.2018 13:28

Widzę,że komentarze dają ludzie, którzy kompletnie nie znają się na samorządach i powtarzają to co usłyszeli w barze. Póki co burmistrz nie ma możliwości samodecydowania o większości spraw i to się nazywa demokracja. Wesołych Świąt.

martinez, 20.12.2018 13:21

dobrze że jednocześnie wyszła ta sprawa z podwyżką cen śmieci jaką Żak proponuje i jaką jego radni jak zwykle popierają (która to powyżka odkąd Żak rządzi?) i z tym jak Żakowi mimo ustawy nie obniżyli od lipca pensji. Widać jak na dłoni komu ekipa Żaka służy: Żakowi czy mieszkańcom. Dla kogo potrafi znaleźć rozwiązanie a dla kogo już "nic nie da się zrobić"

martinez, 20.12.2018 13:18

absolutna zgoda. Ekipa Żaka znalazła sposób żeby nie obniżyć Żakowi w lipcu pensji jak działo się w całym kraju po wejściu w życie ustawy. Ale jak chodzi o mieszkańców to nic nie da się zrobić? Dla Żaka potrafili wspiąć się na wyżyny prawnicze i intelektualne żeby mu pensję zachować (dobrze że jest nowa rada) ale mieszkańcy? Co tam? Powie radny Prus, Sarlej, Babski że w przypadku dobra mieszkańców nie da się i po sprawie?!

maniek, 20.12.2018 13:12

Radny Prus miało być. Pana Radnego przepraszam za pomyłkę w nazwisku. Zgadzam się także z opinią poniżej. Jeśli znaleźli państwo z ekipy Pana Żaka sposób na to żeby nie obniżać w lipcu pensji burmistrza mimo zapisów ustawy i mimo słów Pana Burmistrza (świadomie czy nieświadomie rozminął się z prawdą Pan Burmistrz?) to pownni Państwo być równie zdeterminowani jak chodzi o dobro mieszkańców!

maniek, 20.12.2018 13:09

Panie Radny Prś, Panie Radny Sarlej. żeby dopłacić z budżetu gminy do śmieci nie trzeba brać z remontów dróg. Wystarczy przyoszczędzić na: - wyjazdach zagranicznych Żaka i jego wąskiego grona współpracowniców - wielkich nagrodach dla wybranych urzędników - wielkiej kasie jaka szła na robienie projektów i wizualizacji rzeczy jakie nigdy nie powstały (mam nadzieję że nowa rada przyjrzy się temu i powstanie audyt) - kupowaniu w mediach gdzie sie da płatnych artykółw jak to w Andrychowie świetnie jest za Żaka. Grosz do grosza z tego co szły na propagandę, nagrody i wyjazdy a może okaże się że nie trzeba niczego z remontów zabierać.

kredytyzaZaka, 20.12.2018 13:06

"jeśli dobrze rozumiem inny artykuł na mamnewsa to ekipa Żaka znalazła sposób żeby nie obniżać mu przez pół roku pensji chociaż ustawa wyraźnie kazała. To niech ta sama ekipa będzie tak uprzejma i teraz wymyśli sposób żeby zrobić dobrze nie Żakowi ale mieszkańcom". Panie radny Prus, inni wspólpracownicy Żaka. Zamiast patrzeć jak zrobić żeby Żakowi nie obnizać pensji mimo ustawy mogliście te 6 miesięcy spożytkować na myślenie jak zrobić żeby nie było kolejnej podwyżki cen śmieci.

kaczor, 20.12.2018 13:02

za siebie się Tomek wstydź

Rzycan, 20.12.2018 12:04

Wstyd Mi za Tą Radę... Wstyd za Panią Studniaszszsz ... ta Rada będzie niszczyć Andrychów .Przykre :/