Nowy przewoźnik na 2018 rok. Będzie przyjeżdżał na czas?

Region, Wadowice, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 29.12.2017 15:45, PG

PKS Pszczyna będzie obsługiwał bezpłatny transport miejski w Wadowicach.

Nowy przewoźnik na 2018 rok. Będzie przyjeżdżał na czas?

W grudniu w wadowickim magistracie rozstrzygnięto przetarg na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w ramach miejskiej linii komunikacyjnej w Wadowicach. Swoje oferty złożyły 4 firmy:

- Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Pszczynie

- Firma Handlowo-Usługowa BESKID z Krzeszowa

- BUS JANISO sp. jawna, Roczyny

- Przewóz Osób Mechanika Pojazdowa Leszek Janiso z Roczyn

Wybrano Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Pszczynie z ceną oferty brutto 29,59 zł za jeden kurs, karą za niezrealizowanie kursu w wysokości 300,00 zł oraz zadeklarowanym autobusem podstawowym z normą emisji spalin EURO 4.

Łącznie usługa ta będzie kosztować 182.079,58 zł czyli dużo mniej niż magistrat zamierzał przeznaczyć. Gmina wpisała bowiem 300 tys. zł jako koszt realizacji tego zadania.

Bezpłatny autobus miejski kursuje od poniedziałku do soboty co pół godziny na trasie Dworzec Autobusowy – ul. Legionów – ul. Lwowska – ul. Putka – ul. Zegadłowicza – ul. Niwy – Al. Wolności - Plac Kościuszki – ul. Mickiewicza – ul. Batorego – ul. Sikorskiego – ul. Wojska Polskiego - ul. Piłsudskiego - Dworzec Autobusowy w Wadowicach.

Długość trasy linii komunikacyjnej ( 1 kurs ) wynosi ok. 7,5 km. Przewidywana liczba kursów w ciągu roku wynosi 6153.

Numer telefonu infolinii do nowego operatora to 795 431 244.

Kursujący od stycznia autobus będzie oklejony w miejskie barwy jak poniżej w grafice. Natomiast rozkład jazdy pozostaje bez zmian i jest dostępny tutaj: ROZKŁAD JAZDY 2018

Do tej pory bezpłatny transport miejski prowadziła firma Bryll&Wójcik. Niestety od jakiegoś czasu mieszkańcy narzekali, że zdarza się że kursy nie są wykonywane zgodnie z rozkładem jazdy.

ZOBACZ TAKŻE

grafika: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy