Nowoczesnego sprzętu w szpitalu nie brakuje, gorzej z płacami dla personelu i terminami przyjęć

, Polityka, Wiadomości, 04.06.2019 16:11, red
Nowoczesnego sprzętu w szpitalu nie brakuje, gorzej z płacami dla personelu i terminami przyjęć
W poniedziałek (3.06) Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski odwiedził Bazylikę Ofiarowania NMP, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego oraz Szpital Powiatowy im. św. Jana Pawła II w Wadowicach.

Podczas wizyty zostały zaprezentowane oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne oraz pracownie diagnostyczne w ZZOZ. Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski obejrzał nowoczesne sprzęty medyczne, które zostały zakupione w ramach środków unijnych. Dotychczas zostały zrealizowane dostawy sprzętu na kwotę ponad 7.700.000,00 zł.

- Podczas spotkania Marszałek Województwa Małopolskiego zapoznał się z prowadzoną działalnością medyczną, aktualną sytuacją finansową Zespołu oraz planowanymi inwestycjami. Marszałek Województwa Małopolskiego był pod dużym wrażeniem wyposażenia i rozwoju jaki dokonał się w wadowickim szpitalu. Ten nowoczesny sprzęt będzie wykorzystany do diagnostyki i leczenia pacjentów, mieszkańców powiatu wadowickiego i okolic - informuje wadowicki ZZOZ w komunikacie prasowym.
Wadowickiemu szpitalowi na pewno nowoczesnego sprzętu nie brakuje. Problem w tym, że praktycznie w ogóle nie poprawia się sytuacja w przychodni rejonowej, gdzie pacjenci oczekują w długich kolejkach na przyjęcie do lekarzy specjalistów.

Ostatnio pojawił się także nowy problem: niskie wynagrodzenia pracowników lecznicy. Ta sprawa była omawiana podczas obrad Rady Powiatu.

Niektórzy radni stwierdzili, że remonty remontami, ale w szpitalu najważniejsi są ludzie, a Ci są bardzo słabo wynagradzani. - W przyszłości szpital może i będzie w lepszym stanie, ale personelu nie będzie – mówił radny Jacek Jończyk.

Radna Maria Wądrzyk przytoczyła dane, z których wynika że aż 201 osób w wadowickim szpitalu nie otrzymuje zasadniczej płacy minimalnej, która obowiązuje od 1 stycznia 2019 roku.foto: ZZOZ Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy