Nowe informacje w sprawie budowy komendy w Wadowicach

, Polityka, Wiadomości, 04.07.2018 09:10, PG
Czy uda się ją wybudować do 2020 roku?
Nowe informacje w sprawie budowy komendy w Wadowicach

Od kilku lat mówi się o budowie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Jeszcze podczas rządów koalicji PO-PSL podpisano umowę na realizację zadania inwestycyjnego związanego z budową komendy. Rok 2018 miał być rokiem wielkiego otwarcia nowego budynku. Jednak nic takiego nie miało miejsca, nie wybrano jeszcze nawet firmy, która ma zająć się budową.

Jak wygląda sytuacja na chwilę obecną?

Skarb Państwa poprosił gminę Wadowice o przedłużanie darowizny do 2020 roku. Grunty przy ul. Piłsudskiego (w rejonie dworca autobusowego) zostały przekazane Skarbowi Państwa już w 2013 roku, bowiem w 2018 r. budynek komendy miał być już gotowy.

Okazuje się, że do3 przetargów na budowę komendy zgłoszono oferty, które w znacznym stopniu przekraczały środki finansowe jakimi dysponowała komenda. W związku z tym musiała wystąpić o zabezpieczenie dodatkowych środków z ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni w postaci rezolucji wyrazili swoje zaniepokojenie przedłużającym się procesem wyłaniania wykonawcy dla budowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Co ciekawe, Wadowice nie dość że przekazały grunty pod budowę komendy to jeszcze sfinansowały projekt budowlany oraz przebudowała fragment drogi krajowej. Wszystko to kosztowało gminę już 4 mln zł.!

Po zakończeniu budowy komendy gmina Wadowice oczekuje na bezpłatne przekazanie budynku dotychczasowej komendy przy ul. Lwowskiej, celem jego wyremontowania i przeznaczenia na cele statutowe.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy