Nowa szefowa andrychowskiej kultury, nowe porządki

, Polityka, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.03.2019 08:20, PG
Jakie zmiany czeka centrum kultury i wypoczynku? Przede wszystkich powrót do sztandarowych imprez.
Nowa szefowa andrychowskiej kultury, nowe porządki

1 marca tego roku burmistrz Andrychowa powołał na stanowisko dyrektora centrum kultury i wypoczynku w Andrychowie Mariannę Żmiję. Funkcję tę ma pełnić do końca października 2023 roku. Nowa dyrektor została wybrana przez komisję konkursową, w której skład wchodzili:

Przewodniczący Komisji:

1. Tomasz Żak - Burmistrz Andrychowa

Członkowie Komisji:

2. Krzysztof Kubień - Przewodniczący Rady Miejskiej

3. Mirosław Wasztyl - Zastępca Burmistrza

4. Grażyna Łoboda - Sekretarz Gminy

5. Dorota Żywioł - Skarbnik Gminy

6. Agnieszka Wójcik - Radca Prawny

7. Jerzy Górka - Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy CKiW

8. Lesław Najbor - Prezes Stowarzyszenia „Twórców MY”.

Jak przekazuje nam nowa dyrektor jej celem jest przede wszystkim powrót do flagowych imprez tj. Dni Andrychowa czy Bajkolandia, kontynuacja tego co jest a także nieustanny rozwój CKiW jako instytucji. Szykują się także zmiany na placówkach kulturalnych centrum na wsiach.

Podczas święta miasta na scenie będą mogły wystąpić nie tylko muzyczne gwiazdy, ale szansę zaprezentowania się dostaną wszystkie andrychowskie zespoły i wokaliści. Ma być to impreza wielopokoleniowa, dla wszystkich. Planowany termin to początek lipca.

Z kolei na Bajkolandii, która odbędzie się 2 czerwca występować będą dzieci i młodzież na co dzień uczęszczająca na zajęcia artystyczne w placówkach centrum. Nie zabraknie także festiwalu kulinarnego.

Dla nowej szefowej kultury liczy się praca zespołowa i pasja do tego co się robi. – Kultura powinna łączyć, powinna być wielopokoleniowa i dostępna dla każdego. – mówi nam Marianna Żmija, która już kiedyś była związana z andrychowską kulturą – pracowała w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie na stanowisku kierownika tej placówki. Potem była dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Polance Wielkiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy