Nie będzie zastępcy dyrektora, ale za to będzie nowy punkt poboru

Region, Kęty, Polityka, Wiadomości, 28.11.2017 18:30, PG

Zmiany w kęckim Zakładzie Opieki Zdrowotnej.

Nie będzie zastępcy dyrektora, ale za to będzie nowy punkt poboru

W Kętach działa Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej. Inaczej niż w Andrychowie, gdzie świadczenia realizują tylko Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kęty radni przegłosowali zmiany, jakie wprowadzono do Statutu GZO. Związane jest to m.in. ze zmianą ustawy o działalności leczniczej.

W związku ze zmianą przepisów dotyczących organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej tutejsza poradnia prowadzona jest przez Zakład Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, a Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kętach jest jego podwykonawcą.

Co ważne, z powodu coraz większej ilości wykonywanych badań laboratoryjnych zostanie utworzony dodatkowy punkt pobrań materiałów do badań w Przychodni Zdrowia w Kętach przy ul. Sobieskiego 35a.

Zlikwidowano także stanowisko zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa, argumentując to tym że obecny dyrektor piastujący stanowisko od lipca tego roku Adam Piskorz jest lekarzem, więc nie ma konieczności istnienia dodatkowej posady.

Ponadto z uwagi na zmiany nazw szkół w gminie Kęty i w powiecie oświęcimskim zaproponowano określenie lokalizacji funkcjonujących gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej bez określania nazw szkół.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy