Największy w Europie namiot na obchody wyzwolenia Auschwitz-Birkenau

, Polityka, Wiadomości, 18.01.2020 16:10, DK

W samym namiocie zasiądą przedstawiciele kilkudziesięciu państw świata w tym premier Węgier Viktor Orbán.

Największy w Europie namiot na obchody wyzwolenia Auschwitz-Birkenau

27 stycznia ponad 200 ocalałych z Auschwitz i Holokaustu przyjedzie do Miejsca Pamięci Auschwitz, aby upamiętnić 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

Aby pomieścić wszystkich najważniejszych gości i zapewnić spokojny przebieg wydarzenia, organizatorzy wybudowali ogromny namiot - największy w Europie o wysokości 15 metrów. Namiot jest długi na 80 metrów i szeroki na 50 metrów. W samym namiocie zasiądą przedstawiciele kilkudziesięciu państw świata w tym premier Węgier Viktor Orbán.

Honorowy patronat nad obchodami 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz objął prezydent RP Andrzej Duda.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kłamnewsa, 18.01.2020 21:05

Pierwszy szabesgoj w kraju będzie mydlił ludziom oczy a potem zapali hanukową świeczkę i klęknie przed amerykańsko-żydowskim panem.

jbrynkus, 18.01.2020 20:06

pytanie - czy znajdzie się tam miejsce dla Polaków???