Największy sukces burmistrza. Czy oby na pewno?

, Polityka, Wiadomości, 17.08.2018 14:46, PG
Częste awarie nowych autobusów. A co będzie w zimie?
Największy sukces burmistrza. Czy oby na pewno?

Nowa komunikacja miejska w Andrychowie została okrzyknięta przez włodarzy gminy jednym z największych sukcesów tej kadencji. Ostatnio do Andrychowa przyjechał nawet marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, by oficjalnie przekazać umowę dotacyjną na ten projekt. Co ważne - dzieci, młodzież, emeryci jeżdżą gminną komunikacją za darmo.

Wszystko fajnie, ale jest jednak druga strona medalu. Polityczni przeciwnicy Tomasz Żaka zarzucają mu, że autobusy - choć nowe - często się psują i nie są ekologiczne. Konkurent Żaka w wyborach samorządowych - Krzysztof Kubień z PiS - dziwi się dlaczego kupiono autobusy z silnikiem diesla, a nie postawiono na elektromobilność, czyli modne ostatnio elektryczne pojazdy.

Faktem jest, że awarie autobusów są na porządku dziennym. Sami kierowcy nie kryją tego, że wciąż trzeba wymieniać jakieś części. Dodatkowo od kilku dni w większości autobusów nie świecą elektroniczne tablice informacyjne led. Zdarza się, że nie działa także klimatyzacja. I jak wiadomo, nie ma w pojazdach wi-fi.

Burmistrz Tomasz Żak twierdzi, że nawet jeśli są jakieś awarie to od tego jest gwarancja. Ale warto zauważyć, że skoro teraz się psują to co będzie zimą?

Tak czy inaczej, mimo różnych niedoskonałości autobusy są i nikt już ich nie zabierze z Andrychowa. Sami mieszkańcy muszą ocenić, czy to dobre czy złe rozwiązanie.

XXX

Dzięki unijnej dotacji w wysokości ponad 14 mln zł po Andrychowie, od stycznia 2018 roku, jeździ 14 nowych autobusów, zakończyła się modernizacja hali autobusowej, a ulice oświetlają energooszczędne lampy LED. Powstaną także ścieżki rowerowe, wiaty przystankowe i monitoring. Wartość całego projektu to ponad 19,6 mln zł.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 18.08.2018 14:22

"Nawet studia skonczylem" .............. OOO HAAA HAAAAA HAAAAAA ... Chyba na kierunku "Chamstwo i ubóstwo intelektualne" z naciskiem na analfabetyzm :-0

nomasakra, 18.08.2018 14:11

Co do pisowni Autokorekta czasem zrobi swoje. A ci do wykształcenia hmm przykro mi ale nie trafiłeś. Nawet studia skonczylem. Może dla tego że studiowałem ekonomię i przedsiębiorczość wiem że PiS i tacy jak ty to zło dla naszego kraju.

`, 18.08.2018 10:35

Przynajmniej dzięki Psikucie każdy może zobaczyć co sobą reprezentuje druga strona :-0

`, 18.08.2018 10:25

Psikuta to doskonały przykład elektoratu Totalnych i Zdziska, niewyobrażalne chamstwo idzie u takiego w parze z ubóstwem intelektualnych :-0 .............. "Jesteś Cię założonymi wymiocianmi społeczeństwa" nie ma się co dziwić takiej pisowni jak większość tego marginesu nie skończyła nawet podstawówki :-0

nomasakra, 18.08.2018 08:35

Debile. Same debile. Żal was czytać. Jesteś Cię założonymi wymiocianmi społeczeństwa. Zamiast się cieszyć że jest fajnie że są nowe autobusy nie ten zlom jak kety z demobilu to wy że źle. To ze się psuje to jest normalne przy nowych samochodach. Po to jest ta gwarancja idioci. PiS owcy zawsze będą narzekać. Bo to dziady są. Głosujcie dalej na PiS A po Polsce zostanie tylko wspomnienie. Ten kurdupel i jego durnie buduje nam reżim jak w Korei Ale zaslepiona polska patologia katole i i jakis procent beneficjentów 500+ (Dla tego jakiś procent bo nie wszyscy to alkoholicy i nieroby) beda głosować bo nie mają mózgu na tyle rozwiniętego żeby zrozumieć że PiS to zło.

sąsiad, 18.08.2018 07:45

Jak cos sie robi warto zrobić to dobrze. Jak dla kogoś psujące się autobusy za kilkanaście milionów to sukces to już nic nie poradzicie.

Keson, 18.08.2018 06:37

W Andrychowie wystarczą busy firmy JANISO

kaczor, 17.08.2018 22:11

propaganda na całego. Smutne to co robi ekipa Żaka. "Oczywiście że żeby dzieci i seniorzy jeździli za darmo wystarczyło dogadać się z MZK. Ale nasze wesołe władze postanowiły zaszaleć. A co im zależy jeśli większość nie mieszka w naszej gminie." Andrychowianom zależy, bo jeśli to prawda co piszą poniżej i powyżej nawet jeszcze dotacji nie ma, do tego autobusy psują się, nie wiadomo co będzie jak skończy się gwarancja. itd. Jak z krytym basenem - pomysł może i ok ale wykonanie kiepskie.

`, 17.08.2018 21:10

Ten komentarz Zdziska aż chwyta za serce "brawo dla burmistrza najważniejsze że uczniowie mają komfortowy dojazd do szkół za darmo" ........... OOOOOOOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

wiktoria, 17.08.2018 20:26

Czyli marszałek nie przywiózł pieniędzy tylko ledwo umowę po tych wielu miesiącach? Przykre. Tonący brzytwy się chwyta ale w takim układzie ta wizyta to będzie raczej gwóźdź do trumny politycznej ekipy pana Żaka szczególnie w kontekście informacji o psuciu się nowych autobusów. I to informacji od kierowców!!!! PS. Oczywiście że żeby dzieci i seniorzy jeździli za darmo wystarczyło dogadać się z MZK. Ale nasze wesołe władze postanowiły zaszaleć. A co im zależy jeśli większość nie mieszka w naszej gminie.

martinez, 17.08.2018 19:38

nie przesadzajmy. wystarczyło co dogadać się z mzk i uczniowie i seniorzy mogliby jeździć za darmo. A tak mamy psujące się nowe autobusy, dużo droższą komunikację, perspektywę zostania z niczym jak skończy się gwarancja i co najważniejsze zdaniem radnych jacy startowali od Żaka marszałek przywiózł do Andrychowa nie dotację ale umowę - kasy wciąż nie ma. Ale co tam. Zakolandia na czele z usmiechnietym lolo wyluzowana. Nawet w naszej gminie nie mieszkają na co dzień, to nie ich problem co będzie zwłaszcza że za kilka miesięcy zwijają żagle i wypływają gdzie indziej.

bodmar, 17.08.2018 19:28

Nie przesadzajmy te autobusy to dobra sprawa dla całej gminy Andrychów.Dużo osób z nich korzysta zwłaszcza w roku szkolnym.

krisu78, 17.08.2018 18:50

dobre pytanie - gdzie te rzekome pieniądze na autobusy? Bo marszałek z umową przyjechał, a nie z pieniedźmi. A kolejne miesiące mijają. Robi różnicę? Zgoda też że żeby seniorzy i uczniowiw jeździli za darmo wystarczyło dogadać się z mzk a nie kupować autobusy które już teraz psują się.

Zakolog, 17.08.2018 18:25

Co Wy w tym mamNewsa, macie z tą dotacją unijną? Myślicie, że jak co chwilę będziecie powtarzać o tej dotacji, to ona stanie się ciałem. Już marszałek Krupa powiedział, iż żadnej dotacji na autobusy nie było – fakt, że jako absolwent prestiżowej Wyższej Szkoły Retoryki i Ściemy Stosowanej im. Donalda Tuska, zrobił to, w szczególny sposób, ale zrobił. Jak tak bardzo chcecie przekonać andrychowian do tej dotacji, to wystarczy podać numer unijnego dofinansowania, albo chociaż numer projektu urzędu marszałkowskiego na to konkretne dofinansowanie. UE dotuje co najmniej programy regionalne, a nie Tomusiowe fanaberie. Od początku nie było możliwe przyznanie dotacji na kilka autobusów i dlatego wniosek stworzony przez Żaka nawet nie dopłyną do UE, tylko został uwalony na poziomie polskiego operatora. Paradoksalnie, była pewna szansa na taki projekt, ale tylko w przypadku, gdyby pod logiem MZK złożyły go trzy gminy: Andrychów, Kęty, Porąbka, czyli gminy położone na terenie trzech powiatów i dwóch województw, wtedy unijne urzędasy miałyby problem ! Tak naprawdę te dwa kurduple z urzędu miejskiego wcale nie chciały tej unijnej kasy, ponieważ gdyby ją otrzymali musieliby przetarg ogłosić w biuletynie EU, a wtedy, te plastikowe busiki zrobiłby im jakiś europejski koncern motoryzacyjny, a nie chłopaki w jakimś PGR-ze. A oni chcieli kupić autobusy w systemie IKEA, w paczkach i do samodzielnego składania.

kaczor, 17.08.2018 17:57

pełna zgoda. Uczniowie i seniorzy mogli jeździć za darmo gdyby Żak dogadał się z MZK,. Tak, występujemy z mzk a jak skończy się gwarancja to co? Ale to już pewno nie będzie problem Żaka bo gwarancja kończy się po wyborach. poza tym fakt - gdyby chodziło o prywatne auta żaka i wszystko psuło by się niemal od razu też by mówił w takim tonie jak w tym artykule?

aga33, 17.08.2018 17:43

To prawda – żeby uczniowi i seniorzy jeździli za darmo wystarczyło porozumieć się z MZK. Tylko trzeba było umieć to zrobić a do tego trzeba było być w pracy a nie w zagranicznych delegacjach. A tak mamy dużo droższą komunikację, nowe autobusy które psują się ledwo kupione, pytania co będzie jak skończy się gwarancja Cudem będzie jak do urzędu nie zawitają odpowiednie służby.

marcinmad, 17.08.2018 17:29

opłacany grubymi pieniędźmi klakierze sa granice kpiny z andrychowian jakich nie przekroczysz???? Zak mówił że nowa komuniacja będzie tańsza! Jest dużo droższa. Gdyby Żakowi od razu psuły sie jego nowiutke auta lekceważyłby problem? Jak teraz się psują to co będzie jak skończy się gwarancja? I dlaczego jeszcze nie ma kasy? Radny jaki startoWał od Żaka wprost pisze że marszałek przywiózł umowę, a nie kasę! Ps. żeby uczniowie jeździli za darmo wystarczyło porozumieć się z mzk.

abcabc, 17.08.2018 17:19

brawo dla burmistrza najważniejsze że uczniowie mają komfortowy dojazd do szkół za darmo

`, 17.08.2018 16:20

Psikuta - zostaw sobie :-0

stan, 17.08.2018 16:15

niemczyk - bierz poławę

`, 17.08.2018 15:50

"Faktem jest, że awarie autobusów są na porządku dziennym. Sam KIEROWCY nie kryją tego, że wciąż trzeba wymieniać jakieś części. Dodatkowo od kilku dni w większości autobusów nie świecą elektroniczne tablice informacyjne led. Zdarza się, że nie działa także klimatyzacja. I jak wiadomo, nie ma w pojazdach wi-fi." ....................................... Psikuta jak nie umiesz czytać to poproś sąsiada o pomoc :-0

`, 17.08.2018 15:47

Psikuta za dużo wdychasz spalin z Diesla i dlatego tak BREDZISZ :-0 ... ty masz takie pojęcie że mylisz "elektryczne auto" z autobusem :-0 OOOOOO HAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAA

Rzycan, 17.08.2018 15:37

Słuchać się nie da Kubienia jeśli facet opowiada takie bzdury to chłopie żal Mi Ciebie... Poza szumnym hasłem elektryczne chyba radnego pojęcia nie masz co to znaczy elektryczne auto. !!!! Nie zauważyłem żeby autobusy jakieś nie jeździły, wrecz przeciwnie autobusy jeżdżą i są bardzo punktualnie co bardzo Mi się podoba. Trzymam kciuki oby Naszych Andrychowskich autobusów przybywało :)

zbyszek65, 17.08.2018 15:19

Taka mała dygresja- Pan Marszałek Krupa przywiózł umowę, nie pieniądze do gminnej kasy. Te mogą być nawet za kilka miesięcy. Autobusy zostały zakupione przez Gminę za własne środki, a na tym ucierpiały chociażby obiecane przez burmistrzów na zebraniach ważne i oczekiwane inwestycje np. w Inwałdzie.

`, 17.08.2018 14:52

"A co będzie w zimie?" ......... JAK TO CO ??? ......... "Sorry, ale taki mamy klimat"

`, 17.08.2018 14:50

OOOOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA