Nad rzeką będzie można drinkować zgodnie z prawem? Chce tego burmistrz

, Polityka, Wiadomości, 27.03.2018 20:15, red
Nad rzeką będzie można drinkować zgodnie z prawem? Chce tego burmistrz

W marcu weszła w życie nowelizacja ustawy o zakazie picia alkoholu w miejscach publicznych. Do tej pory zakaz obejmował jedynie ulice, place i parki. Teraz nowe przepisy nie wymieniają konkretnych lokalizacji tylko określają zakaz spożywania w „miejscu publicznym”, czyli praktycznie wszędzie.


Ustawa daje jednak możliwość samorządom m.in. wyznaczania na swoich terenach miejsc wykluczonych z takiego zakazu.

Samorządowcy próbują dostosować nowe prawo do miejscowych realiów. Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wystąpił właśnie do Rady Miejskiej z wnioskiem o to, aby popularna wadowicka "Wenecja została wykluczona spod zakazu i aby nad Skawą w rejonie mostów można było spożywać alkohol, nie łamiąc prawa.

- Ponieważ nowa ustawa o wychowaniu w trzeźwości całkowicie zakazuje picia alkoholu w miejscach publicznych, zostawiając jednak gminom możliwość wyznaczenia "obszarów wolności", zwróciłem się do Rady Miejskiej, aby takim miejscem była "Wenecja" nad Skawą (po obu stronach mostu) - uzasadnia burmistrz.

Bulwary nad Skawą to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców. W sezonie mieszkańcy często tam organizują pikniki, często zakrapiana alkoholem

Decyzja należy do wadowickich radnych.

Na tych terenach burmistrz chce zezwolić na spożywanie alkoholu.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 29.03.2018 19:43

Wypisz po kolei .......... :-) ............... Wystarczy że podasz dwadzieścia OK ?

janjan, 29.03.2018 19:12

Coraz więcej ograniczeń i zakazów pod rządami PiS