Młodzież Wszechpolska pikietowała na rynku. W sobotę manifestacja KOD [FOTO]

Andrychów, Wadowice, Polityka, Wiadomości, 06.10.2017 20:30, DK
W piątek odbyła się jedna z dwóch zapowiadanych pikiet w Wadowicach.
Młodzież Wszechpolska pikietowała na rynku. W sobotę manifestacja KOD [FOTO]

W piątek (6.10) swoją manifestację antyimigracyjną zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Ze strony organizatorów przyszło kilkanaście osób. Widzów nie mieli zbyt wielu. Może dlatego, że akurat padał deszcz. Był poseł wadowicki Józef Brynkus (Kukiz'15).

Organizatorzy przynieśli transparenty. Na przykład taki z napisem: „Gdybyś miał miskę cukierków i powiedział, że trzy mogą cię zabić, to wziąłbyś garść? Tak samo jest z uchodźcami z Syrii”.


Podczas krótkiej manifestacji padały hasła "Stop lewackiej propagandzie!", "Bóg, honor i ojczyzna!". Nikt uczestnikom nie przeszkadzał.

 

Zobaczcie zdjęcia.

 

Cała akcja miała być odpowiedzią na zaplanowaną na sobotę wieczorem (godz. 19.30) manifestację Komitetu Obrony Demokracji, która również odbędzie się na wadowickim rynku.

- Nasz happening ma charakter pokojowego protestu, w ramach którego sprzeciwimy się polityce naszego rządu wobec uchodźców. Jest ona niespójna nie tylko z polityką Unii Europejskiej, której jesteśmy dobrowolnym członkiem, nie tylko z naukami papieża Franciszka i wezwaniem Episkopatu Polski, ale też stoi w opozycji do wielowiekowej tradycji polskiej tolerancji wobec różnych religii i kultur i naszych własnych historycznych doświadczeń, gdy szczególnie w XIX i XX w. fale emigrantów zarobkowych i uchodźców politycznych uciekały z Polski i znajdowały schronienie na prawie wszystkich kontynentach - mówi Danuta Czechmanowska, przewodnicząca zarządu KOD Małopolska.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kosm, 07.10.2017 20:55

W Polsce sprawa uchodźców to sztuczny problem nakręcany przez PIS i takich bezmyślnych ludzi jak ci na zdjęciach Żaden uchodźca nie jest zainteresowany przyjazdem do Polski - ich celem są bogate kraje UE Ale oczywiście najlepiej jest straszyć , zarządzać przez kryzys i posyłać smarkaczy na pikiety. Cała receptura na 40% poparcia dla PIS

Stanislawa_2801, 07.10.2017 15:32

Ach... ten Brynkus to jakiś ciekawy typ. Przecież on jest z Kukiz15 to co sie tak dziwić, nawet młodzież wszechpolska go interesuje. Ten typ tak ma!!!

Stanislawa_2801, 07.10.2017 15:27

onr - to zbrojne ramię kaczora - to jedna z jego macek - macierewicz zbudował armie lesnych ludków, tylko jeszcze im dronów brakuje, a miało ich być 1000 - byłyby skuteczne w walce z ruskim sprzętem bojowym najnowszej generacji.

zapora, 07.10.2017 14:04

BIJ I GOŃ Z POLSKI BOLSZEWIKA

kriisu78, 07.10.2017 09:31

i przypełzła siła wszy.polskich.. 15 z powiatu, po 1,5 na gminę.... , licząc nawet z jedną mendą to daje 1,6 na gminę... Żałosne... Mój dziadek mówił : Ile was? Raz!

szpp, 07.10.2017 03:19

dobrze że nie było jakiejś burdy oni razem z onr są znani z zadym. pewnie przyjdą dzisiaj rozwalić manifę kodu

marek-wad, 06.10.2017 20:51

bojówki kaczora