Minister przedsiębiorczości i technologii cały dzień w Kalwarii

, Polityka, Wiadomości, 14.03.2019 09:30, INFORMACJA PRASOWA
Przyjedzie na zaproszenie burmistrza.
Minister przedsiębiorczości i technologii cały dzień w Kalwarii

Jak informuje Tomasz Baluś z kalwaryjskiego magistratu, 20 marca na zaproszenie burmistrza Kalwarii Augustyna Ormantego do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjedzie Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Spędzi w Kalwarii cały dzień.

- Plan wizyty zakłada spotkanie z uczniami w ramach Dnia Przedsiębiorczości, wizytę zakładzie produkcyjnym, spotkanie z przedsiębiorcami i wizytę w Pawilonie wystawowym Cechu Rzemiosł Różnych. Przedsiębiorców zapraszamy do udziału w spotkaniu z Panią Minister o godz. 14:30 w „Starym Kinie” w CKSiT ul. Mickiewicza 4. Wizyta Minister Jadwigi Emilewicz zorganizowana została z myślą o lokalnych przedsiębiorcach - informuje T. Baluś.

Warto dodać, że będzie to już druga wizyta Jadwigi Emilewicz w Kalwarii Zebrzydowskiej, która w naszym mieście gościła już w październiku 2016 roku, wówczas w randze wiceministra.

- Wizyta Pani Minister w Kalwarii Zebrzydowskiej nie jest przypadkowa, Jadwiga Emilewicz podkreśla, że bardzo ceni lokalnych przedsiębiorców i rzemieślników, a ich opinia którą zdobędzie w czasie najbliższej wizyty jest dla niej bardzo ważna i cenna przy tworzeniu kolejnych projektów rządowych, dlatego też zaplanowano spotkanie z przedsiębiorcami, a także wizytę w lokalnym przedsiębiorstwie i spotkanie z rzemieślnikami w Cechu Rzemiosł Różnych.

Bardzo ważnym punktem wizyty będzie spotkanie Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz z przedsiębiorcami z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicy, które zaplanowano 20 marca o godzinie 14:30 w Centrum Kultury Sportu i Turystyki „Stare Kino” w Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Mickiewicza 4, na które władze miasta zapraszają lokalnych przedsiębiorców.

Minister Jadwiga Emilewicz będzie mówić o rozwoju przedsiębiorczości i ułatwieniach dla firm, przedstawi podejmowane przez ministerstwo działania w obszarze wspierania przedsiębiorczości, przybliży możliwości uzyskania wsparcia dla małych i średnich firm. Omówiony zostanie program „Czyste powietrze” i walka ze smogiem.

Przybliżona zostanie inicjatywa utworzenia w Kalwarii Zebrzydowskiej Izby Rzemiosła. Pragnieniem lokalnej społeczności i rzemieślników kalwaryjskich jest stworzenie miejsca, które będzie prezentowało tradycje rzemieślnicze, gdzie będzie można zaprezentować proces powstawania mebli, zobaczyć stare narzędzia i wyroby rzemieślnicze. W czasie spotkania będzie możliwość rozmowy z Panią Minister, a przedsiębiorcy otrzymają materiały informacyjne - czytamy w komunikacie kalwaryjskiego magistratu.


Wizyta Pani Jadwigi Emilweicz w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się rano 20 marca w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej, gdzie pani minister poprowadzi Lekcję Przedsiębiorczości w ramach Dnia Przedsiębiorczości, natomiast po południu zaplanowano wizytę w firmie Conhpol, a także wizytę w Pawilonie wystawowym Cechu Rzemiosł Różnych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy