Milion na remont targowiska. Dużo, czy mało?

, Polityka, Wiadomości, 12.04.2019 15:00, PG
Jeszcze w kwietniu ma rozpocząć się przebudowa targowiska w centrum Kęt.
Milion na remont targowiska. Dużo, czy mało?

W kwietniu tego roku ma rozpocząć się przebudowa targowiska przy ul. Kazimierza Wielkiego w centrum miasta. Wykona je firma – SARKA-P Paweł Sarka z Bulowic za 987 tys. zł. Gmina pozyskała na ten cel 500 tys. dotacji, jednak niektórzy radni i tak mają wątpliwości co do wysokich kosztów tego zadania.

Radny Lesław Kuźma porównywał tę inwestycję do przebudowy targu przy „Hejnale”. - Tamta inwestycja musiałaby by być trzykrotnie większa. Taki kawałek placu i my wydajemy takie pieniądze przy olbrzymim zadłużeniu gminy!- mówił radny.

Na co burmistrz Krzysztof Klęczar zwrócił uwagę, że są na sali radni, którzy od wielu lat walczyli o rewitalizację tego terenu. - Po za tym tu nie ma co naprawiać. Te grzybki wyczyścić? Te kostki przerażające? Czy odświeżyć ten sedes, który się wali? Nie ma tam co naprawiać. Musi być generalny remont. Ceny są takie jakie dyktuje rynek. My wybieramy najtańszą ofertę.

Radna Janina Sordyl –dodała jako mieszkanka Kęt: nam się po prostu ten targ należy!

Radny Lesław Kuźma w końcu złożył wniosek o zorganizowanie drugiego przetargu, by znaleźć tańszego wykonawcę. Burmistrz stwierdził, że nie ma na to czasu, bo gmina straci dotację- Państwo możecie tych środków nie przyznać ale ja i tak to zrealizuje. – mówił K. Klęczar.

Koniec końców radny ze względu na środki unijne postanowił zrezygnować ze swojego wniosku.

Zgodnie z planem ma nastąpić rozbiórka istniejących stoisk targowych, oświetlenia i zdroju czerpalnego. Później ma być położona kostka na terenie placu targowego oraz ma być wykonany remont chodnika i miejsc parkingowych. Wybudowanych zostanie osiem straganów handlowych, toaleta, nowe oświetlenie oraz monitoring. Wszystko ma być gotowe już w sierpniu tego roku.

Kiedyś była to dzielnica żydowska. Nad budową będzie pełnił nadzór konserwator zabytków.

Na rozstrzygnięcie czeka także przetarg na remont kamienicy przy Rynek 13.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kik, 12.04.2019 16:35

Kasa na marne, żeby klęczar takie środki na gminne drogi pozyskiwał a nie na jakieś głupoty bo drogi w gminie to masakra, chociaż by droga starowiejska w bulowicach tamtędy się jeździć nie da!