Mieszkańcy chcą utrzymania nazwy ulicy 27 Stycznia

Region, Andrychów, Polityka, Wiadomości, 31.10.2017 11:28, red
Mieszkańcy protestują przeciwko planom wojewody, który chce zmienić nazwę ulicy 27 Stycznia w Andrychowie.
Mieszkańcy chcą utrzymania nazwy ulicy 27 Stycznia
Jak już pisaliśmy do września tego roku władze gmin miały czas, aby dostosować nazewnictwo ulic czy placów do nowej ustawy, tzn. zmienić „nazwy propagujące komunizm”. W Andrychowie władze uznały, że nie ma potrzeby dokonywania takich zmian. Wojewoda Małopolski uważa inaczej. Dlatego nazwa ulicy 27 stycznia zostanie zmieniona w trybie administracyjnym, decyzją wojewody. Stanie się to w terminie do 2 grudnia 2017 roku.

Mieszkańcy są oburzeni postępowaniem wojewody. W tej sprawie skierowali do niego pismo. Domagają się aby nazwa 27 Stycznia została utrzymana - tylko aby zmieniło się jej znaczenie. 27 Stycznia obchodzony jest bowiem Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

W tej sprawie zapanowała poniekąd polityczna zgoda pomiędzy rożnymi opcjami politycznymi. Tego samego zdania co mieszkańcy są radna Alicja Studniarz, która tę kwestię poruszyła podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, burmistrz Tomasz Żak a nawet środowisko andrychowskiego SLD.


Zobaczcie pismo skierowane do wojewody przez mieszkańców.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 04.11.2017 05:44

Jak moga zlikwidowac ulice ktora upamietnia moje urodziny >????

abcabc, 31.10.2017 20:15

głupia ustawa pisowskiego pseudo rządu za chwilę na każdym rogu będą stały pomniki kaczora

Ca-ro, 31.10.2017 19:36

Dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane ,jest ustawa i nic do gadania