Mieszkańcy apelują o nową poradnię w Andrychowie

, Polityka, Wiadomości, 22.11.2018 16:00, red
Nie ma co ukrywać, że w ostatnich latach służba zdrowia... ucieka z Andrychowa. A problemów przybywa.
Mieszkańcy apelują o nową poradnię w Andrychowie

Od zeszłego roku w mieście nie ma już nocnych i świątecznych dyżurów lekarskich – mieszkańcy liczącej ponad 40 tys. mieszkańców gminy muszą w razie potrzeby dojeżdżać na dyżury do Wadowic lub Kęt.

Od 2 lat w mieście nie działa również poradnia kardiologiczna, finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Czy coś się zmieni po wyborach? To się wkrótce okaże. Kandydaci na burmistrza, Maciej Kobielus czy Krzysztof Kubień, deklarowali przed wyborami, że dołożą wszelkich starań, aby przynajmniej nocne i świąteczne dyżury wróciły. Obaj panowie co prawda przegrali wybory na stanowisko burmistrza, ale posiadają teraz większość w Radzie Miejskiej, więc mogą działać w tym kierunku – przekonywać NFZ, aby dał pieniądze i lekarzy, aby chcieli świadczyć takie usługi „na fundusz”.

Tymczasem seniorzy z Andrychowa apelują o utworzenie w mieście poradni geriatrycznej. To poważny problem. W gminie Andrychów mieszka obecnie blisko 9 tysięcy osób powyżej 60-tego roku życia.

Wniosek „o podjęcie działań dla utworzenia w Andrychowie gabinetu geriatrycznego - finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia” już 2 lata temu sformułowała Miejska Rada Seniorów z Andrychowa. Wniosek trafił do burmistrza i radnych, ale efektów to żadnych nie dało.

O sprawie przypomniała ostatnio „Gazeta Krakowska”. - Seniorzy od burmistrza Tomasza Żaka dowiedzieli się, że co prawda gmina dysponuje nawet pomieszczeniem na gabinet geriatryczny, ale NFZ musi rozpisać konkurs na takie świadczenie, a tego nie robi – pisze gazeta.

Czy coś się zmieni? Pewne jest, że rzeczywiście to NFZ musi być zainteresowany finansowaniem utrzymania w Andrychowie poradni kardiologicznej czy geriatrycznej. Na razie nie jest. Może dzięki nowemu powyborczemu rozdaniu w Andrychowie sytuacja ulegnie zmianie i uda się przekonać NFZ w tej sprawie?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 23.11.2018 19:54

Jak zabrakło mu kartek?O co chodzi?

",,**,,", 23.11.2018 18:30

Kobielus na pierwszej sesji sie modlil bo zabraklo mu kartek i nie wiedzial co robic, on chcial byc burmistrzem.... zabawne!!!!!!!!

tomacik, 23.11.2018 13:01

Ślepy był ślepy jest ślepy będzie. Budyń komuna i rozdawnictwo już się skończyło A burmistrzto nie pierwszy sekretarz który wszystko może. Nie te czasy.

beskidmaly, 23.11.2018 08:06

Panie Budyn, pierwsze trzy inwestycje ma zalatwic Pana szef ktory pokazal na pierwszej sesji jak potrafi brac odpowiedzialność za gmine. Jako jedyny wygrany w ostatnich wyborach nawet na v-ce przewodniczcego Rady sie bal wystartować nie mowiac juz o przewodniczącym Rady, Bo by mu nie nadążyli kartek pisać haha.

",,**,,", 22.11.2018 19:16

[email protected] "gruby" to albo sie chwyć roboty albo zmień miejsce zamieszkania.

xpek, 22.11.2018 19:11

budyn masz teraz okazje się wykazac jako radny.zobaczymy czy tylko w gatce jesteś dobry czy też cokolwiek zdołasz zrobić

budyn77, 22.11.2018 18:12

Co to za miasto bez dyżuru lekarskiego, obwodnic, domu seniora, gminnego ZOZ-u z specjalistami na NFZ, kina cyfrowego 3D, nowoczesnego targowiska, hali sportowej, publicznego żłobka itd. A w sąsiednich mniejszych miastach to wszystko już dawno jest... Czy Andrychów jest dalej miastem? Chyba już tylko na mapie...

zandrychowa, 22.11.2018 17:21

To do dzieła !